Już tylko Specjal (liga miejska)

Po pięciu kolejkach samodzielnym liderem rozgrywek został Specjal, który tym razem otrzymał punkty walkowerem, gdyż Mazurskie Meble po raz trzeci nie stawiły się na swój mecz. Na drugie miejsce spadła natomiast drużyna Auto El po tym, jak uległa 1:2 Stokrotkom.

Po słabym początku teraz coraz lepiej spisują się piłkarze PKP, którzy odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo. W czwartek "Kolejarze" niespodziewanie pokonali 2:0 Concordię, dla której była to druga z rzędu porażka. W pierwszej dość wyrównanej połowie padła tylko jedna bramka, a zdobył ją zespół PKP. Po przerwie Concordia starała się doprowadzić do wyrównania, ale bramkę zdobyli ich rywale podwyższając prowadzenie na 2:0. Wynik ten utrzymał się do końca meczu dzięki czemu PKP odniosło drugie z rzędu zwycięstwo.
     Mimo braku goli bardzo ciekawy przebieg miało spotkanie pomiędzy EC i RUP. Przez cały mecz oba zespoły kilkakrotnie miały okazję do zdobycia bramki, ostatecznie jednak obaj bramkarze do końca spotkania zachowali czyste konta. Warto nadmienić, że w pięciu dotychczas rozegranych kolejkach zespół RUP nie stracił jeszcze ani jednej bramki.
     Piątkowe zmagania miał rozpocząć pojedynek Specjalu z Mazurskimi Meblami, jednak po raz trzeci "Meblarze" nie stawili się na swój mecz i punkty powędrowały na konto Specjalu, który bez porażki został samodzielnym liderem.
     Niespodzianką zakończył się natomiast pojedynek obrońcy mistrzowskiego tytułu ekipy Auto El ze słabo spisującymi się w tym sezonie Stokrotkami. Przed tym pojedynkiem Auto El prowadziło w tabeli, natomiast Stokrotki z zaledwie dwoma punktami zajmowały ostatnie miejsce. Po pierwszej bezbramkowej połowie w drugiej jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Auto El i wydawało się, że odniosą kolejne przekonujące zwycięstwo. Ambitnie grające Stokrotki nie zamierzały jednak tanio sprzedać skóry i w ciągu zaledwie kilku minut najpierw zdołały wyrównać, a chwilę później strzelić zwycięską bramkę.
     Pojedynek pomiędzy Krometem i Pujanem kończył zmagania piątej kolejki. Losy tego meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, kiedy to ładną bramkę z dystansu zdobył zawodnik Pujana. Po zmianie stron kibice oglądali zacięty i wyrównany pojedynek, w którym oba zespoły mogły przechylić szalę zwycięstw na swoją stronę. Ostatecznie jednak Pujan zdołał utrzymać jednobramkowe prowadzenie i tym samym zanotował drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Komplet wyników 5. kolejki: Concordia - PKP 0:2 (0:1), EC - RUP 0:0, Specjal - MM 3:0 (walkower), Stokrotki - Auto El 2:1 (0:0), Kromet - Pujan 0:1 (0:1).