Kacper i Mateusz najlepsi (szachy)

Elbląg, Kacper i Mateusz najlepsi (szachy)

Młodzieżowy Dom Kultury gościł uczestników kolejnej ciekawej imprezy szachowej. W piątek 22 listopada rozegrano XII edycję Szachowego Lotos Cup.

Zawody rozegrano w dwóch grupach wiekowych. Na starcie stanęło ogółem 27 młodych talentów z dziesięciu elbląskich szkół podstawowych i jednego przedszkola, rozgrywając po pięć rund systemem szwajcarskim według reguł szachów szybkich.
       W grupie do lat 8 czołowe miejsca zajęli: Kacper Bąk (rocznik 2005), SP 1 – 4 pkt.
       Daniel Kleinszmidt (2007), Przedszkole nr 13 – 3,5 pkt.
       Gracjan Stefanowicz (2005), SP 18 – 3,5 pkt.
       Klasyfikację drużynową wygrała SP 1 przed SP 18.
       W grupie do lat 13 najlepsi okazali się:
       Mateusz Łukowicz (2001), ZSP – 5 pkt.
       Julianna Libura (2004), SP 21 – 4 pkt.
       Michał Antosik (2002), SP 11 – 4 pkt.
       Agata Antosik (2004), SP 11 – 3 pkt.
       Drużynowo wygrała SP 19 przed SP 1.
       Kacper i Mateusz zdobyli puchary ufundowane przez Klub Szachowy „Start”, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora imprezy. Wielkie brawa dla przyszłych mistrzów szachowych.