Kaczmarek wygrywa w Elbląg Open

Elbląg, Turniej szachowy w SP nr 19,
Turniej szachowy w SP nr 19, fot. nadesłana

W elbląskim Klubie Olimpijczyka rozegrano piąty i zarazem ostatni turniej szachów szybkich z cyklu Elbląg Open 2013. Tym razem zdecydowanym zwycięzcą został 23-letni Arkadiusz Kaczmarek.

Arkadiusz Kaczmarek (Hetman Pionier Kętrzyn) zdobył w 9 rundach 17 pkt. (punktacja za ten turniej była podwójna), wyprzedzając koalicję elblążan: 2. Piotr Bieluszewski (niezrzeszony) 14 pkt., 3. Wojciech Dąbrowski (Start),  4. Igor Janik (13-latek ze Startu) – obaj po 13 pkt. W turnieju udział wzięło 20 zawodników z dwóch województw.
       Po tej imprezie nastąpiło podsumowanie całego cyklu, w którym sklasyfikowano 50 szachistów z pięciu województw i Kaliningradu (jeden zawodnik). Główne trofeum, Puchar Prezydenta Elbląga zdobył również Arkadiusz Kaczmarek, awansując z 6. miejsca po czterch turniejach i uzyskując 36 pkt. Kolejne lokaty wywalczyli: 2.Wojciech Dąbrowski (wygrał dwa pierwsze turnieje) - 35 pkt., 3. Piotr Bieluszewski - 32,5 pkt., 4.Tomasz Rak (Smol-Bud Giżycko) - 30,5 pkt., 5. Tomasz Kempiński (Awans Żyrzyn) - 29 pkt., 6. Piotr Plewa (Start Elbląg) - 25,5 pkt. Najlepszym z 11 sklasyfikowanych juniorów okazał się 14-letni Wojciech Bober z elbląskiego Startu - 9. miejsce i 24,5 p. Najstarszy uczestnik cyklu miał 86 lat, zaś dwie najmłodsze zawodniczki to 9-latki.

Bardzo udaną imprezę szachową zorganizowano w piątkowe popołudnie (6 grudnia) w Szkole Podstawowej nr 19.
       Okazja do rewanżów już w najbliższy wtorek, 10 grudnia od godz. 16.30 w nowym budynku MDK przy ul. Warszawskiej 51, gdzie również odbędzie się Mikołajkowy Turniej Szachowy dla uczniów szkół podstawowych. Zgłoszenia na miejscu od godz. 15.30. Organizatorzy serdecznie zapraszają.