Kadeci z UKS Viking w czołówce (łyżwiarstwo szybkie)

Elbląg, Kadeci z UKS Viking w czołówce (łyżwiarstwo szybkie)

W minioną sobotę (22 sierpnia) w Gdańsku odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim. Zawodnicy UKS Viking Elbląg zajęli czołowe lokaty w kategorii kadet.

Areną zmagań wrotkarzy biorących udział w biegu głównym - maratonie była trasa uliczna o długości 5250 m (7 pętli) + 1 pętla o długości 5480 m z finiszem przy budynku MTG na ul. Żaglowej. Uczestnicy biegu na dystansie 21 300 m (półmaraton) musieli pokonać 3 pętle o długości 5 250 m + 1 pętlę o dł.5480 m .
       Długodystansowe Mistrzostwa Polski w maratonie zgromadziły na starcie 275 zawodniczek i zawodników w kategorii profesjonalistów (junior B, A, senior) i masters. W półmaratonie wzięło udział 187 wrotkarzy i wrotkarek.
       Elbląskim akcentem w tych mistrzostwach były czołowe lokaty uzyskane przez zawodników UKS ‘Viking” Elbląg w kategorii kadet. Iga Wojtasik zajęła II miejsce i zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski. W kategorii open-kobiety uplasowała się także na 2. miejscu (0:46:52). Jej klubowy kolega Paweł Ostrowski, startujący w tej samej kategorii zajął III miejsce, a w kategorii open zawody ukończył na 9. miejscu(0:43:20).
       Dobrze wypadła także elblążanka-Aniela Dymiszkiewicz (K.S”Orzeł), która startując w maratonie zajęła 3 miejsce w kategorii juniorek a kategorii open uplasowała się na 6 miejscu (1:23:41). Dobry wynik zanotował również Łukasz Mazurek (UKS ‘Viking” E-Elbląg), który startując po raz pierwszy w kategorii senior w tej konkurencji ( maraton) bieg ukończył na 12 miejscu (1:14:16).