Kadetki Truso z wicemistrzostwem województwa

Elbląg, Kadetki Truso z wicemistrzostwem województwa

Kadetki MKS Truso Elbląg wygrały dwa z trzech meczów Turnieju Finałowego o Mistrzostwo Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Elbląskie siatkarki zajęły drugie miejsce i awansowały do rozgrywek centralnych.

W dniach 9-10.02.2019 r. w Ostródzie odbył się II Turniej Finałowy o Mistrzostwo Województwa Warmińsko - Mazurskiego w piłce siatkowej dziewcząt. Elblążanki z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki zapewnił sobie drugie miejsce w województwie i tym samym awans do rozgrywek centralnych, które odbędą się 07-10.03.2019 r. Dziewczyny wygrały pierwsze dwa spotkania, które były bardzo zacięte, o czym świadczą wyniki poszczególnych setów. Elblążanki najpierw pokonały olsztyński Absolwent Sport Club 3:0 (25:23, 25:23, 25:23), a później Chemik 3:2 (27:25, 25:21, 16:25, 18:25, 15:11). W wielkim finale nasze siatkarki podejmowały SMS Ostródę. Pomimo ambitnej walki nie udało się pokonać bardziej doświadczonego i ogranego zespołu gospodarza, ostatecznie przegrały 0:3 (20:25, 22:25, 22:25). Truso awansowało do ćwierćfinału, co jest dużym sukcesem, tym bardziej, że w szeregach zespołu gra siedem młodziczek, czyli o dwa lata młodsze zawodniczki, które już niebawem będą miały finał wojewódzki w swojej kategorii wiekowej (03.03.2019 r. przy ul. Browarnej 1 w Elblągu).
       Warto nadmienić, że w najbliższą sobotę medalistki mistrzostw województwa zmierzą się w turnieju dodatkowym, który decyduje o kolejności w rozstawieniu do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Z takiego prawa mógł skorzystać olsztyński klub, mający zawodniczkę w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Wyniki wszystkich meczów:
       SMS Ostróda - UKS Chemik SMS Olsztyn 3:0 (27:25, 25:23, 25:16)
       MKS Truso Elbląg - UKS Absolwent Sport Club Olsztyn 3:0 (25:23, 25:23, 25:23)
       UKS Absolwent Sport Club Olsztyn - SMS Ostróda 0:3 (19:25, 13:25, 19:25)
       MKS Truso Elbląg - UKS Chemik SMS Olsztyn 3:2 (27:25, 25:21, 16:25, 18:25, 15:11)
       UKS Chemik SMS Olsztyn - UKS Absolwent Sport Club Olsztyn 2:3 (21:25, 26:24, 30:28, 16:25, 7:15)
       SMS Ostróda - MKS Truso Elbląg 3:0 (25:20, 25:22, 25:22)