Kadetki Truso zagrają w półfinale MP (piłka siatkowa)

Elbląg, Kadetki Truso zagrają w półfinale MP (piłka siatkowa)
(fot. AD)

Mońki były gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego do Mistrzostw Polski kadetek w piłce siatkowej, w którym o awans walczyła drużyna MKS Truso. Podopieczne trenerki Aleksandry Pietrulewicz zajmując drugie miejsce osiągnęły cel i zagrają w półfinale mistrzostw.

W piątek, w pierwszym meczu, elblążanki po walce pewnie wygrały z Pogonią Proszowice 3:1(13, - 23, 12, 17). Rywalki starały się obroną powstrzymać ataki siatkarek Truso, w drugim secie zanotowały zwycięstwo, ale finisz elblążanek był bardzo skuteczny.
       Siatkarki Truso, były pełne optymizmu przed sobotnim spotkaniem z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki i dobry nastrój potwierdził przebieg pierwszego seta. Jednak były to miłe złego początki, bowiem elblążanki przegrały to bardzo ważne spotkanie 1:3 (22, - 22, - 20, - 18). W niedzielę decydowały się losy elbląskich siatkarek. Stawką ostatniego meczu w turnieju z drużyną gospodyń Promieniem Mońki, był ich awans do półfinału. Elblążanki wytrzymały presję i w decydującym o wyjściu z grupy pojedynku zwyciężyły ekipę Promienia 3:0 (20, 21, 13).
       Drugie miejsce w ćwierćfinale MP wywalczyła drużyna MKS Truso grając w składzie: Martyna Gierszewska, Ewelina Frąszczak, Marta Waszak, Anna Krypska, Adrianna Sosnowska, Ola Semków, Marlena Tchórzewska(libero) oraz Agata Dorociak, Izabela Wąsik, Agata Mazur, Katarzyna Tatarska, Małgorzata Nowakowska. Trener: Aleksandra Pietrulewicz.