Kadyny MTB Maraton 2014 rozstrzygnięty

Elbląg, Kadyny MTB Maraton 2014 rozstrzygnięty

W minioną niedzielę, 7 września w lasach Nadleśnictwa Elbląg gościliśmy wielu znakomitych rowerzystów górskich. Maraton zorganizowany przez Nadleśnictwo Elbląg oraz Gminę Tolkmicko został rozstrzygnięty na trasie pomiędzy Kadynami a Tolkmickiem, w terenie o charakterze górskim.

W maratonie udział wzięło 101 kolarzy, głównie z Trójmiasta, Olsztyna Kwidzyna i Elbląga. Zawody okazały się bardzo emocjonujące, a zawodnicy walczyli do ostatniego metra. Zwycięzcą maratonu w kategorii Open mężczyzn został Bartosz Banach, uzyskując czas 1:39:20, 2. miejsce z czasem jedynie o 1 sekundę gorszym zajął Andrzej Kaiser, 3. miejsce przypadło Piotrowi Rzeszutkowi, który uzyskał 1:41:19.
       W Kategorii Open Kobiet klasyfikacja medalowa wygląda następująco: 1. miejsce - Anna Świrkowicz (2:04:29), 2. miejsce – Marzena Janczarska (02:13:16), 3. miejsce – Karolina Tkaczuk (2:36:24).
       Przed startem kolarzy, Nadleśniczy Nadleśnictwa Elbląg – Mariusz Potoczny oraz Burmistrz Tolkmicka - Andrzej Lemanowicz oficjalnie otworzyli nowy szlak rowerowy MTB, który dostępny będzie dla miłośników kolarstwa górskiego przez cały rok.