Czwartek 23-11-2017, imieniny Klemensa, Adeli

512 918 555

11.11.2017 11.11.2017

Kajakarze z medalami w Opolu

W Opolu odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym. Kajakarze KS „Olimpia” Elbląg i tym razem wrócili z medalami.

Była to pierwsza kajakarska impreza rangi mistrzowskiej w tym mieście od 60 lat. Wystartowało w niej blisko 400 zawodników z 50 klubów z całej Polski, rozdano 25 kompletów medali.
     Elbląscy kajakarze również zdobywali medale. Pierwszy brązowy medal zdobyła osada kanadyjkarzy w składzie Piotr Kreczman i Marek Głuch w kategorii juniora młodszego na dystansie 18 km. Zawodnicy musieli zmierzyć się z czterema przenoskami.
     Drugi brązowy medal wywalczył były zawodnik, wieloletni trener, a obecnie prezes sekcji kajakarskiej w Elblągu Mirosław Kreczman. Mirek pokonał 15 km w czasie 1:18:37 w kategorii weteranów.

Wojtek Załuski indywidualnie ukończył dystans 27 km z siedmioma przenoskami na piątym miejscu, a w kategorii K-2 27 km z partnerem klubowym Piotrem Różalskim ukończyli wyścig o krok od medalu, bo na czwartym miejscu.
     Pogoda dopisała i z przyjemnością w centrum Opola można było oglądać kajakarskie widowisko.