KAM na czele siatkarskiej ligi MOSiR

Elbląg, KAM na czele siatkarskiej ligi MOSiR

Po czterech kolejkach Awangarda Volley Ligi, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, na czele tabeli znajduje się zespół KAM, który nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Tuż za liderem plasuje się ekipa Major i Przyjaciele, która do pierwszego miejsca traci zaledwie dwa punkty.

Tylko trzy drużyny pozostają bez przegranej w siatkarskich rozgrywkach Awangarda Volley Liga. Po czterech kolejkach liderem pozostaje zespół KAM, który dotychczas wszystkie mecze rozstrzygnął na swoją korzyść. W trzeciej kolejce lider zmierzył się z ekipą Sisley Volley Team i bez większych problemów wygrał 3:0. Wyrównane były tylko dwa sety, zakończone wynikami 25:21 i 25:19. Natomiast prawdziwy pokaz siły KAM zademonstrował w partii drugiej, wygranej aż 25:10. Równie lekko, łatwo i przyjemnie było w czwartej kolejce w której KAM spotkał się z zespołem ROAM. Każda z trzech partii przebiegała pod dyktando lidera. KAM w każdym z setów szybko uzyskiwał zdecydowaną przewagę, którą utrzymywał do końca seta. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:16, druga 25:11, a w ostatnim secie rywale ugrali zaledwie 17 punktów i cały mecz zakończył się wynikiem 3:0.
       Drugą ekipą, która do tej pory nie zaznała jeszcze goryczy porażki jest zespół Major i Przyjaciele. Wicelider w trzeciej kolejce zmierzył się z ostatnim w tabeli zespołem ROAM. Jak się można było spodziewać, był to jednostronny pojedynek, a siatkarze zespołu Major i Przyjaciele ani przez chwilę nie mieli powodów do niepokoju. Najbardziej wyrównany okazał się set trzeci, ale także w nim wicelider nie miał za dużo pracy. Ostatnia partia zakończyła się rezultatem 25:18, a cały mecz wynikiem 3:0. Zdecydowanie trudniejsze zadanie czekało na wicelidera w następnej kolejce, gdzie po drugiej stronie siatki stanęli siatkarze zespołu KOLEX Hale Stalowe. Tym razem walka toczyła się niemal punkt za punkt i dopiero w końcówce pierwszej partii szalę zwycięstwa przechylili na swoją stronę siatkarze ekipy Major i Przyjaciele, wygrywając 25:21. Podrażnienia porażką siatkarze KOLEX-u zabrali się za odrabianie strat i swój plan bardzo szybko wcielili w życie. Druga partia padła ich łupem (25:21) i tym samym doprowadzili do stanu 1:1. Ostatnia odsłona meczu to znów niewielka przewaga siatkarzy Major i Przyjaciele, którzy po wyrównanej walce zwyciężyli 25:19 i cały mecz 2:1.
       Ostatnią ekipą bez porażki jest Adehadowo, które tym razem miało dłuższą przerwę. W 3 kolejce Adehadowo pauzowało, natomiast mecz czwartej kolejki z Virtus.pro został przełożony na inny termin. Po dwóch z rzędu porażkach wreszcie na właściwe tory wrócili wreszcie siatkarze Logbartransu. Obrońcy mistrzowskiego tytułu w trzeciej kolejce zmierzyli się z Merkurym i bez większych problemów zdobyli komplet punktów, zwyciężając 3:0. Równie łatwo punkty zdobyli w konfrontacji z Sisley Volley Team, także wygrywając 3:0. Dwa zwycięstwa sprawiły, że Logbartrans awansował w tabeli na trzecie miejsce.
       Podobnie jak w ubiegłym sezonie w każdej kolejce Awangarda Volley Ligi z grona zwycięskich drużyn wybierany jest najlepszy zawodnik do którego trafi podwójne zaproszenie na mecz Trefla Gdańsk rozgrywany w Ergo Arenie. W 3. kolejce wyróżnienie MVP otrzymał Mateusz Fedirko z zespołu Virtus.pro, natomiast w 4. kolejce podwójne zaproszenie otrzymał Sergiusz Kot z drużyny Major i Przyjaciele. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga. Sponsorem Elbląskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej jest salon łazienkowy i hurtownia budowlana Awangarda.

Wyniki 3. kolejki:
       KOLEX Hale Stalowe - Dream Team 3:0 (25:18, 25:20, 26:24)
       Virtus.pro - ZNP Elbląg 2:1 (18:25, 25:20, 25:20)
       ROAM - Major i Przyjaciele 0:3 (15:25, 14:25, 18:25)
       Sisley Volley Team - KAM 0:3 (21:25, 10:25, 19:25)
       Merkury Elbląg - LOGBARTRANS 0:3 (13:25, 12:25, 17:25)
       Pauza: Adehadowo.

Wyniki 4. kolejki:
       Major i Przyjaciele - KOLEX Hale Stalowe 2:1 (25:21, 21:25, 25:19)
       LOGBARTRANS - Sisley Volley Team 3:0 (25:11, 25:10, 25:21)
       ZNP Elbląg - Merkury Elbląg 3:0 (25:20, 25:13, 25:17)
       KAM - ROAM 3:0 (25:16, 25:11, 25:17)
       Adehadowo - Virtus.pro - przeł. na inny termin
       Pauza: Dream Team.
       ----------------------
       Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna Trefl Gdańsk. Zespół z Trójmiasta ma już za sobą dziewięć spotkań w nowym sezonie PlusLigi. W ostatnim meczu Trefl pokonał na wyjeździe Indykpol AZS Olsztyn 3:2. Tym samym gdańszczanie podtrzymali passę wyjazdowych zwycięstw w tym sezonie PlusLigi, a także jako pierwsza drużyna podbili Halę Urania. Po dziewięciu kolejkach Trefl Gdańsk znajduje się w tabeli na szóstym miejscu, mając na swoim koncie 15 punktów. Dwa kolejne ligowe mecze zespół z Trójmiasta rozegra na wyjeździe. Najpierw w niedzielę (19.11) zmierzy się z Dafi Społem Kielce, a następnie w także w niedzielę (26.11) ich przeciwnikiem będzie drużyna Cuprum Lubin. Natomiast w ERGO Arenie Trefl zobaczymy w sobotę, 2 grudnia, w meczu z BBTS Bielsko-Biała. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.