Rejs pod słońce. Rejs pod słońce.

Karo na lidera PELA to za mało

Elbląg, Karo na lidera PELA to za mało fot. MOSiR

Za nami 13. kolejka Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów organizowanej przez Miejski Ośrodek Spotu i Rekreacji. Prowadzący w tabeli Metrotest nie bez problemów pokonał Karo i nadal pozostaje jedyną drużyną, która dotychczas nie straciła ani jednego punktu.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy w tegorocznych rozgrywkach PELA zespół Metrotestu. Lider rozgrywek tym razem zmierzył się z ekipą Karo i choć zainkasował komplet punktów, to wygrana wcale łatwo nie przyszła. Metrotest rozpoczął spotkanie zgodnie z planem i po golach Mateusza Jachimowicza oraz Tomasza Jodziałło prowadził 2:0. Rywale tanio skóry sprzedać jednak nie zamierzali i jeszcze przed przerwą zdołali odrobić straty, a piłkę do siatki dwukrotnie skierował Tomasz Barcikowski. Wydawało się, że wyrównana walka toczyć się będzie także po przerwie. Jednak w drugiej odsłonie na boisku dominował już tylko Metrotest, który swoją przewagę udokumentował dwoma kolejnymi golami. Najpierw na prowadzenie lidera wyprowadził najskuteczniejszy strzelec ligi Radosław Prusak, a wynik meczu na 4:2 ustalił Cezary Boros.
     Najwyższą wygraną w 13. kolejce może pochwalić się drużyna AC Helloween, która nie miała litości dla czerwonej latarni ligi ekipy Blues ENERGO ZET. Już pierwsza połowa pokazała, kto tego dnia będzie dzielił i rządził na boisku. Festiwal strzelecki rozpoczął Michał Chraniuk, następnie dwa trafienia dołożył Łukasz Mierzejewski, a wynik pierwszej odsłony na 4:0 ustalił Dawid Kwiatkowski. Po zmianie stron piłkarze AC Helloween nadal popisywali się świetną formą strzelecką. Kolejne trafienia zanotowali Jakub Rudzianiec, Bartosz Siuciak oraz Kamil Żmijewski, a cały mecz zakończył się wygraną AC Helloween aż 11:0.
     Coraz lepiej w rozgrywkach radzi sobie Lambada, która w pięciu ostatnich kolejkach zanotowała cztery zwycięstwa i jeden remis. To natomiast szybko przełożyło się na miejsce w tabeli. Po trzynastu kolejkach Lambada zajmuje czwartą pozycję, tracąc do podium zaledwie cztery punkty. W ostatnim meczu ich rywalem był Awatar i choć rywale zajmowali niższe miejsce w tabeli, to zwłaszcza w pierwszej połowie, różnicy pomiędzy obiema ekipami widać nie było. W pierwszej, bardzo wyrównanej połowie, kibice zobaczyli tylko jedną bramkę. Do siatki trafił Kamil Kowalski, dzięki czemu Lambada schodziła na przerwę prowadząc 1:0. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie, głównie dzięki skutecznej grze Lambady, która zaaplikowała przeciwnikom jeszcze sześć goli. Awatar odpowiedział zaledwie dwoma trafieniami Krzysztofa Stasiaka i mecz zakończył się wynikiem 7:2.
     Ostre strzelania w ostatniej kolejce urządzili sobie także obrońcy mistrzowskiego tytułu. Zespół U-99 lekko, łatwo i przyjemnie pokonał Białe Orły aż 9:0. Mecz praktycznie zakończył się już po pierwszej połowie, którą U-99 wygrało 5:0. Mimo tego w drugiej odsłonie zeszłoroczni mistrzowie nie spuszczali z tonu, czego efektem były kolejne bramki. Na 6:0 podwyższył Kamil Gatag, a autorem trzech ostatnich trafień okazał się Sebastian Derewek. Białe Orły mimo kilku dogodnych sytuacji, nie zdołały skierować piłki do siatki i tym samym zanotowali ósmą porażkę w obecnym sezonie.

Wyniki 13. kolejki:
     Lambada - Awatar 7:2 (1:0)
     Lambada: Kamil Kowalski 3 bramki, Mateusz Tymiński 1, Jacek Żukowski 1, Leszek Barszczewicz 1, Jakub Czyżak 1.
     Awatar: Krzysztof Stasiak 2.

Białe Orły - U-99 0:9 (0:5)
     U-99: Sebastian Derewek 3, Kamil Gagat 2, Andrzej Trochowski 2, Michał Jarzembowski 1, Grzegorz Peret 1.

Metrotest - Karo 4:2 (2:2)
     Metrotest: Mateusz Jachimowicz 1, Tomasz Jodziałło 1, Radosław Prusak 1, Cezary Boros 1.
     Karo: Tomasz Barcikowski 2.

AKS Stokrotki - ERGO Legioniści 3:3 (3:1)
     AKS Stokrotki: Piotr Bałdyga 2, Łukasz Zboch 1.
     Legioniści: Robert Grzelak 1, Krzysztof Sztybor 1, Paweł Miller 1.

Sąsiedzi - AFK 5:2 (4:1)
     Sąsiedzi: Marcin Laskowski 2, Marcin Wojtaś 1, Robert Rokita 1, Sebastian Pawłowski 1.
     AFK: Michał Bocoń 1, Bartłomiej Borysiak 1.

AC Helloween - Blues ENERGO ZET 11:0 (4:0)
     AC Helloween: Jakub Rudzianiec 3, Bartosz Siuciak 2, Kamil Żmijewski 2, Łukasz Mierzejewski 2, Dawid Kwiatkowski 1, Michał Chraniuk 1.

PBG Jankowiak - Beerteam
     PBG Jankowiak: Piotr Jakubiak 2, Piotr Lachowicz 1, Łukasz Penk 1.
     Beerteam: Mariusz Grzeszczak 2.

EL Skład - portEl.pl 3:1 (1:0)
     EL Skład: Mateusz Głowacki 2, Artur Ziemczonek 1.
     portEl.pl: Łukasz Chłosta 1.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.