UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Każdy może zostać Mikołajem i to w biegu

 
Elbląg, Tak było w ubiegłym roku
Tak było w ubiegłym roku (Fot. MS, archiwum portEl.pl)

Już prawie 200 osób zapisało się na Bieg Mikołajkowy, który 9 grudnia odbędzie się w Elblągu. Zapisy internetowe trwają do piątku. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy i jednocześnie pomocy Ignasiowi i Wiktorowi, podopiecznym Hospicjum Elbląskiego.

Bieg Mikołajkowy w Elblągu co roku połączony jest z akcją charytatywną. Tym razem organizatorzy: Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni i Hospicjum Elbląskie, chcą pomóc dwójce małych chłopców: Wiktorowi i Ignasiowi.
     - 2,5-letni Ignaś urodził się z porażeniem mózgowym, nie potrafi siedzieć ani chodzić. Z kolei Wiktor przyszedł na świat jako wcześniak, w 27. tygodni ciąży, ma rzadką genetyczną chorobę. Obaj chłopcy wymagają kosztownej rehabilitacji tą samą metodą. Wspieramy te dzieci i ich rodziców, są podopiecznymi naszego domowego hospicjum – mówi Anna Podhorodecka z Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak. 
     Dochód z wpisowego do imprezy (każdy uczestnik wpłaca co najmniej 10 zł) będzie w całości przeznaczony na sfinansowanie rehabilitacji chłopców. Podobnie jak dochód z licytacji różnego rodzaju fantów, która odbędzie się tuż po biegu. Fanty – gadżety sportowe, bony upominkowe – przekazali sponsorzy i organizatorzy. Każdy uczestnik imprezy otrzyma przed startem mikołajkową czapeczkę, a na mecie będzie czekała na niego gorąca zupa oraz ognisko (prowiant na ognisko we własnym zakresie).
     - Mamy nadzieję, że razem spędzimy kilka godzin w fajnej sportowej atmosferze i co najważniejsze w szczytnym celu. Gdy dorośli wybiegną na 7-kilometrową trasę, dzieci wezmą udział w zawodach biegowych na polanie w Bażantarni, dystanse będą uzależnione od wieku dziecka. Po biegu wszystkich zapraszamy na ognisko – mówi Tadeusz Sznaza z SKS EL Aktywni.
     Bieg ma charakter koleżeński, nie są wyłaniani zwycięzcy, nie będzie też nagród. Biegacze wystartują o godz. 11 z dużej polany w Bażantarni, następnie ruszą po chodnikach ulicami: Marymoncką, Piłsudskiego, Dąbka, Nowowiejską, Górnośląską, Agrykola, Chrobrego, Sybiraków i z powrotem na polanie w Bażantarni. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 9.30.
     Zapisy prowadzone są na stronie elektronicznezapisy.pl Będzie też możliwość zapisania się w dniu imprezy, jeśli będą jeszcze wolne miejsca. Organizatorzy przygotowali ich w sumie 350.
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama