Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda

Kłopoty lidera (piłka ręczna)

Przewodząca stawce zespołów w wojewódzkiej lidze piłki ręcznej juniorów młodszych drużyna elbląskiego MKS Truso pokonała po wyrównanym meczu zespół Szczypiorniaka II z Olsztyna 28:26, prowadząc do przerwy 15:13.

Od początku spotkanie miało wyrównany przebieg. W pierwszej połowie notowano pięć remisów. W końcówce tej części meczu elblążanie wywalczyli dwubramkowe prowadzenie, które utrzymali do przerwy. Rozmowa w szatni z trenerem Zygmuntem Narbuntowiczem przyniosła efekty po wznowieniu gry. Po 5 minutach elblążanie prowadzili 19:13. Wydawało się, że już nie będzie problemów z odniesieniem zwycięstwa, gdy po trafieniu z rzutu karnego Maciej Dawidowski doprowadził w 41 min. do stanu 22:15. Nic z tego, bo to olsztynianie wzięli się solidnie do odrabiania strat. Na jedno celne trafienie elblążan potrafili odpowiedzieć dwoma i w efekcie w 54 min. było już tylko 27:23 dla Truso. W nerwowej końcówce spotkania ważyły się losy zwycięstwa. Ostatecznie gościom zabrakło czasu choćby na remis.
     Bramki dla elblążan zdobyli: Maciej Dawidowski - 8, Tomasz Estal - 7, Piotr Radziwoń - 5, Julian Kur - 4, Michał Gryz - 2, Michał Stoff i Mateusz Głodowski - po 1.
     MKS Truso utrzymało fotel lidera w lidze.

Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
  • MKS utrzymal lidera i tak juz zostanie na razie maja same zwyciestwa!!
    0 0
    (2006-12-09)
  • OBOWIAZKIEM KAZDEGO KIBICA NA CZAS "ŚWIETEJ WOJNY" JEST PRZYJSCIE NA MECZ 17.12.06 Z OLSZTYNEM !!! PROPONUJE DOPING , MA HUCZEC !!! pomozmy Naszym Szczypiornistom... ajutro trzymamy kciuki!