Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Klubowy Puchar Europy (radioorientacja sportowa)

Sztutowo będzie gościło uczestników Klubowego Pucharu Europy w Radioorientacji Sportowej „Truso 2006”. Te prestiżowe zawody na zlecenie Polskiego Związku Radioorientacji Sportowej organizuje Elbląski Klub Orienteeringu „Gryf” funkcjonujący przy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Radioorientacja sportowa jest dyscypliną sportową szczególnie modną w krajach Europy środkowej i skandynawskich. O jej przybliżenie poprosiłem majora Bolesława Czechowskiego, prezesa EKO „Gryf”.
     - Sport ten powstał z połączenia biegu na orientację i namierzania ukrytych w terenie nadajników radiowych - mówi prezes. - Zawodnik jest wyposażony w specjalny odbiornik, mapę do biegu na orientację z zaznaczonym startem i metą oraz kompas. W klasycznej konkurencji musi zlokalizować nadajniki w terenie, a następnie dotrzeć do nich i uzyskać potwierdzenie w punkcie kontrolnym, znajdującym się obok nadajnika. Wygrywa ten zawodnik, który pokona trasę w jak najkrótszym czasie i zaliczy wszystkie wskazane mu nadajniki, a jest ich od trzech do pięciu. Nadajniki pracują w cyklu - kiedy jeden nadaje pozostałe milczą. Zawody rozgrywane są na dwóch częstotliwościach: fale krótkie KF - 3,5 MHz i fale ultrakrótkie UKF - 144 MHz - wyjaśnił prezes Bolesław Czechowski.
     Uczestnictwo w Klubowym Pucharze Europy zgłosiły kluby z Polski, Litwy i Słowacji. Barwy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej na zawodach reprezentować będą Marek Szredel, Józef Tyszkowski, Krzysztof Banach, Krzysztof Kraśniewski i Dariusz Jachna. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna w każdej konkurencji i kategorii wiekowej, a do klasyfikacji klubowej zaliczane będą najlepsze wyniki w każdej kategorii wiekowej. Klubowy Puchar Europy rozpocznie się 30 września od biegu klasycznego w paśmie 144 MHz, a rywalizację zakończy niedzielny bieg klasyczny w paśmie 3,5 MHz.
     

Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fretka
Agama brodata
Ochotka żywa
Karma dla papug średnich