Wybory 2018

Święto 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Święto 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Kolejne rozgrywki Elbląskiej Ligi Halowej

Elbląg, Kolejne rozgrywki Elbląskiej Ligi Halowej

Miniony weekend upłynął na rywalizacji I-ligowych zespołów. Ponownie nie zawiodły zespoły z czołówki tabeli, które zgodnie wygrały swoje mecze.

Świetną formę prezentuje lider tabeli Exclusive Sport/PC Koni. Drużyna, która spadła z SuperLigi po raz kolejny w tym sezonie udowadnia, że w niższej klasie rozgrywkowej na długo nie zagości. Tym razem ich ofiarą stała się drużyna All Sammahalla. Festiwal strzelecki rozpoczął już w pierwszej minucie Marcin Bożek, popisując się ładnym uderzeniem z dystansu. Trzy minuty później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Gapski. Wynik pierwszej połowy na 3:0 ustalił tuż przed przerwą Dawid Rozpędowski. Po zmianie stron nadal na boisku dominował lider tabeli. Dwukrotnie bramkarz rywali ponownie pokonał Rozpędowski i zanosiło się na pogrom. Tak też się stało. Rywala dobił w trzech ostatnich minutach Gapski zdobywając dwie kolejne bramki. Wygrana Exclusive Sport/PC Koni aż 7:0 była w pełni zasłużona.
     Tempa nie zwalnia także wicelider Lira Lighting, która tym razem komplet punktów zdobyła w konfrontacji z ekipą EDBA. Wygrana nie przyszła jednak łatwo, zwłaszcza patrząc na przebieg pierwszej części gry. W 5 minucie prowadzenie objęła EDBA, po tym jak do siatki trafił Maciej Folc. Lira na wyrównanie musiała czekać aż pięć minut, kiedy do siatki trafił Marcin Grubecki. Wicelider poszedł za ciosem i tuż przed przerwą na 2:1 podwyższył Tomasz Chęsy. Po przerwie spotkanie nadal było bardzo wyrównane. Obie ekipy miały swoje szanse na zmianę rezultatu. Jedną z nich wykorzystała Lira. W 20 min. do bramki ponownie trafił Chęsy, ustalając wynik meczu na 3:1.
     Trzecią i zarazem ostatnią drużyną, która do tej pory nie straciła jeszcze punktów, jest ECM El-Hurt. W niedzielę El-Hurt praktycznie bez większych problemów ograł Alstom Power Zakład Turbin. Praktycznie bez problemów, bo te były tylko na początku. Rozpoczęło się zgodnie z planem i w 5 min. Michał Jezierski dał ekipie EL-Hutr prowadzenie. Jednak cztery minuty później było już 1:1, po tym jak do siatki trafił Marcin Dębkowski. Stracona bramka podziałała na ECM jak zimny prysznic. Trzecia drużyna tabeli z każdą minutą grała coraz lepiej. Jeszcze przed przerwą bramkarza rywali pokonał Michał Jezierski, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Po zmianie stron do bramki trafiali już tylko piłkarze zespołu El-Hurt. W 19 min. na 3:2 podwyższył Sławomir Korpalski, a minutę później było już 5:1 po golu Wojciecha Jurewicza. Ten sam zawodnik w chwilę przed końcem pojedynku ustalił wynik meczu na 5:1.
     Największą niespodzianką trzeciej kolejki był remis ZUO z Legionistami. Ostatnia drużyna tabeli była nawet bliska zdobycia kompletu punktów, ale w porę obudzili się Legioniści odrabiając straty. Do przerwy kibice przecierali oczy ze zdumienia. Najpierw w 7 minucie Patryk Brynda dał ZUO prowadzenie, a dwie minuty później było już 2:0 po golu Adama Apanowicza. Taki też wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron, zmienił się także obraz gry. Podrażnieni Legioniści zabrali się za odrabianie strat i już w 18 minucie było po temacie. Najpierw celnie strzelił Kornel Wieczorek, a następnie Robert Grzelak i mieliśmy remis 2:2. ZUO tego dnia jeszcze raz postanowiło sprawić niespodziankę. W 23 min. znów bramkarza rywali pokonał Apanowicz, dając swojej drużynie prowadzenie. Radość nie trwała jednak długo. Niespełna dwie minuty później Zbigniew Ciężkowski wyrównał na 3:3 i takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie.
     Kolejne mecze ELH rozegrane zostaną 21 i 22 grudnia. Wówczas, zarówno w sobotę jak i niedzielę, na boisko wybiegną zespoły z SuperLigi.
     Wyniki 3. kolejki:
     Legioniści - ZUO Elbląg 3:3 (0:2)
     0:1 - Patryk Brynda (7.), 0:2 - Apanowicz (9.), 1:2 - Wieczorek (16.), 2:2 - Grzelak (18.), 2:3 - Apanowicz (23.), 3:3 - Ciężkowski (25.).

Lira Lighting - EDBA 3:1 (2:1)
     0:1 - Folc (5.), 1:1 - Grubecki (11.), 2:1 - Chęsy (14.), 3:1 - Chęsy (20.).

ECM El-Hurt - Alstom Power Zakład Turbin 5:1 (2:1)
     1:0 - Jezierski (5.), 1:1 - Dębkowski (9.), 2:1 - Jezierski (12.), 3:1 - Korpalski (19.), 4:1 - Jurewicz (20.), 5:1 - Jurewicz (30.).

PBG Jankowiak - Victoria 3:6 (1:3)
     1:0 - Piotr Jakubiak (3.), 1:1 - Tomczyk (4.), 1:2 - Pawłowski (8.), 1:3 - Tomczyk (15.), 1:4 - Ciesielski (16.), 1:5 - Tomczyk (21.), 2:5 - Kisielewski (22.), 2:6 - Wiercioch (24.), 3:6 - Światkowski (26.).

Lambada - Paradoks 4:3 (2:0)
     1:0 - Liszewski (2.), 2:0 - Jakub Czyżak (3.), 2:1 - Borecki (19.), 3:1 - Dudek (22.), 3:2 - Borecki (24.), 4:2 - Dudek (25.), 4:3 - Borecki (28.).

Exclusive Sport/PC Koni - All Sammahalla 7:0 (3:0)
     1:0 - Bożek (1.), 2:0 - Gapski (4.), 3:0 - Rozpędowski (15.), 4:0 - Rozpędowski (18.), 5:0 - Rozpędowski (23.), 6:0 - Gapski (27.), 7:0 - Gapski (30.).