Kolejne sukcesy elbląskich triathlonistów

Elbląg, Kolejne sukcesy elbląskich triathlonistów

W sobotę 3 września w Gdańsku odbył się już 49. Międzynarodowy Bieg Obrońców Westerplatte, w którym wystartowała rekordowa ilość zawodników, bo aż 1 176. Jak co roku w biegu wzięli udział również elbląscy triathloniści, aby sprawdzić swój biegowy potencjał na 10-kilometrowej atestowanej trasie.

Największym sukcesem okazał się start 16-letniej Pauliny Załuckiej, która jako najmłodsza w kategorii 16-19 zajęła trzecie miejsce z wynikiem 42’50”. Nadmienić należy, iż zajęła ogólnie 12 miejsce open na 195 kobiet startujących w tych zawodach.
       Najlepszym zaś wśród wszystkich elbląskich biegaczy okazał się również triathlonista MKS Truso Patryk Kowalski , który w kategorii 16-19 zajął ósme miejsce z wynikiem 37’20”, a w ogólnej klasyfikacji był 60.
       Zaraz za nim na dziewiątej pozycji znalazł się kolega klubowy Maciej Kosmala.