Kolejne sukcesy elbląskiej młodzieży

Elbląg, Kolejne sukcesy elbląskiej młodzieży

Od 2 do 6 grudnia w Puszczykowie odbył się ogólnopolski turniej klasyfikacyjny Kadetów ( do lat 16 ), w którym wystąpił zawodnik B&M Tennis Club Szymon Kierwiak. Szymon potwierdza swoją wysoką formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski zdobywając w Puszczykowie podwójną koronę.

Szymon Kierwiak nie miał sobie równych zarówno w grze singlowej jak i grze podwójnej. W finale gry pojedynczej Szymon wygrał z Witkiem Konopko 6/4 3/6 6/3. W grze podwójnej w parze z Julianem Radoniem pokonali w finale parę Albert Chudy/Witek Konopko 7/5 7/6(2).
       Pełne wyniki
       Szymon po wygranej w Puszczykowie udał się na ogólnopolski turniej klasyfikacyjny Kadetów do Łęcznej. Do zawodnika z Elbląga dołączyła kolejna zawodniczka B&M Tennis Club Wiktoria Uzarek z trenerem Bartkiem Kierwiak, którzy na turniej udali się prosto z lotniska po powrocie z cyklów turniejów europejskich na Malcie.
       Kadra B&M Tennis Club okazała się najlepsza w Łęcznej.
       Wiktoria Uzarek pokazała, że potrafi szybko dostosować się do zmian jeżeli chodzi o nawierzchnie kortu i środowisko, w którym gra. Przypomnijmy, że Wika dzień przed turniejem rozgrywała mecz na Malcie na kortach otwartych o nawierzchni twardej. Turniej w Łęcznej był rozgrywany w hali na kompletnie innej nawierzchni kortu. W finale Wika spotkała się z Weroniką Ejsmont z Olsztyna, którą pokonała 6/2 6/3. W grze podwójnej Wiktoria Uzarek w parze z Olą Konopka zajęły 3 miejsce.
       Bezkonkurencyjny w Łęcznej był Szymon Kierwiak, który bardzo pewnie wygrał swoje wszystkie pojedynki, w grze singlowej w finale pokonując Gabriela Bielińskiego 6/0 6/1. W grze podwójnej Szymon zagrał z kolegą, z którym walczył w finale „singla” Gabrielem. W finale chłopacy spotkali się z parą Mikołaj Paszkowski/Wojtek Szczęsny i musieli uznać ich wyższość przegrywając 4/6 4/6.
       Gratulujemy wszystkim wspaniałych sukcesów i życzymy kolejnych.