Kolejne sukcesy zawodników Tygrysa (boks)

Elbląg, Kolejne sukcesy zawodników Tygrysa (boks)

W dniach 4-6 listopada w Lesznie odbyły się Finały Pucharów Polski Kadetów w Boksie (15-16 lat). Elbląg reprezentowało dwóch zawodników z KSW "Tygrys".

W kategorii wagowej 54 kg Patryk Adamiec (Tygrys Elbląg) spotkał się w ćwierćfinale z zawodnikiem Maksymilianem Gibadło ("Ring" Sanok) i przegrał 2:1. W dalszych walkach Maksymilian zdobył złoty medal Pucharów Polski.
       W kategorii wagowej +80 kg Dawid Pilarz (Tygrys Elbląg) wygrał 3:0 z Danielem Królem (BKS Olimp Szczecin) w ćwierćfinale. W kolejnych walkach wygrał również 3:0 z Jakubem Lenkotem ("Bombardier" Wrocław) w półfinale, oraz wygrał 3:0 z Jackiem Rupem (UKS Blachowia) w finale.
       Dzięki tym wygranym walkom Dawid Pilarz zdobył złoty medal Pucharów Polski Kadetów w Boksie.
       Po zawodach Dawid powiedział, że najcięższa była pierwsza walka w ćwierćfinale z aktualnym Mistrzem Polski, z którym w maju przegrał walkę finałową na Mistrzostwach Polski Kadetów w Sokółce.
       Aktualnymi trenerami klubu KSW Tygrys Elbląg przygotowujących zawodników do zawodów są: Paweł Drzewiecki, Rafał Zdaniukiewicz.