512 918 555

Samozapłon czy brak wyobraźni? Samozapłon czy brak wyobraźni?

Kolejne zwycięstwo Meblarzy (piłka ręczna)

Elbląg, Kolejne zwycięstwo Meblarzy (piłka ręczna) fot. Anna Dembińska

Piłkarze ręczni KS Meble Wójcik Elbląg odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie, pokonując niżej notowany zespół AZS UW Warszawa 29:24. Zobacz zdjęcia z meczu. Elblążanie mają na swoim koncie trzynaście punktów i zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Przed spotkaniem nie trudno było wskazać faworyta. Meblarze prezentują bardzo dobrą formę, o czym świadczy chociażby różnorzędna walka w meczu z liderem rozgrywek. Przyjezdni natomiast wygrali w tym sezonie tylko trzy spotkania i ich celem jest jedynie utrzymanie.

Wynik meczu w Elblągu otworzył w 24. sekundzie Mikołaj Kupiec. Chwile później do bramki trafili przyjezdni i na tablicy wyników był remis. Wymiana ciosów trwała do piątej minuty, kiedy to tablica wyników wskazywała 4:3 dla Wójcika. Od tego czasu bardzo dobrze w bramce spisywał się Henryk Rycharski, który niejednokrotnie stopował poczynania warszawiaków. Meblarze dobrze rozgrywali piłkę, grali twardo w defensywie i po 20 minutach gry prowadzili 10:6. W kolejnych minutach gry dwa proste błędy gospodarzy umożliwiły Akademikom przeprowadzenie kontr i zdobycie bramki kontaktowej. Elblążanie jednak nie odpuścili, w bramce znów dał o sobie znać Rycharski, który wybronił trzy kolejne rzuty rywala. Gospodarze odzyskali czterobramkową przewagę, którą utrzymali do końca pierwszej połowy. Po 30 minutach gry Meblarze prowadzili 15:11.

Zaraz po wznowieniu gry do bramki trafili warszawiacy. Jak się później okazało kolejnego gola zdobyli dopiero jedenaście minut później. Przyjezdni mieli problemy z wypracowaniem sobie dogodnej pozycji do rzutu, a duża w tym zasługa elbląskiej obrony. Na początku drugiej połowy Meblarze również nie grzeszyli skutecznością, najpierw dwa rzuty padły obok bramki, a kolejne dwa obrobiła bramkarz AZS. Od 35 do 44 na parkiecie dominowali Meblarze, którzy w tym czasie zdobyli sześć bramek, a stracili jedną i prowadzili już 21:13. Gdy na dwie minuty na ławkę kar powędrował Damian Malandy, Akademicy zabrali się za odrabianie strat i zdołali zdobyć trzy bramki pod rząd. Elblążanie na dalsze seryjne punktowanie rywala nie pozwolili. Wysoką skutecznością w tym spotkaniu popisał się Marcin Malewski, który łącznie zdobył dziewięć goli, w tym cztery w ciągu ostatnich dziesięciu minut meczu. Wynik spotkania na 29:24 ustanowił pięć sekund przed syreną kończąca mecz Mateusz Bąkowski.

Powiedzieli po meczu:

Grzegorz Czapla (trener Wójcika) - Cały czas próbujemy układać naszą grę. Jest jeszcze dużo nonszalancji i głupich rzutów, np. w nogi. Błędy się nawarstwiają, ale to jest wynik tego, że zawodnicy nie wszystko jeszcze mają poukładane w głowach. Z obrony również nie jestem do końca zadowolony. Są braki, przy wysokiej obronie nie można się zatrzymać nawet na sekundę, bo wtedy przegrywasz. Trzeba być cały czas na ugiętych nogach, a sześćdziesiąt minut w tej pozycji nie każdy potrafi wytrzymać. Zawodnicy mają już w nogach trochę tych meczów, niektórzy grają całe spotkania. Teraz będziemy się szykować na Nielbę, która gra bardzo mocną i poukładaną piłkę i nie może nam się zdarzyć taki chaos w grze, jaki przydarzył się dziś.
     Robert Bliszczyk (trener AZS) – Mieliśmy dziś problemy z decyzjami sędziowskimi, bo interpretowaliśmy sytuacje inaczej niż oni. Uważam, że różnica pomiędzy zespołami nie była duża, a w niektórych momentach można było sytuację ocenić inaczej. Zabrakło nam dokładności w ataku pozycyjnym. Mieliśmy skoki, raz graliśmy lepiej, raz gorzej, dochodzimy na dwie bramki, potem zajmujemy się sędziowaniem, a nie graniem. Gratuluje Elblągowi zwycięstwa. Myślę, że w meczu u nas postaramy się zrewanżować.

Meble Wójcik Elbląg - AZS UW Warszawa 29:24 (15:11)
     Wójcik: Rycharski, Plaszczak, Malewski 9/5, Gryz 4, Maluchnik 3, Malandy 3, Kupiec 3, Malczewski 2, Mazur 2, Bąkowski 1, Nowakowski 1, Spychalski 1, Ośko, Dukszto, Kostrzewa.
     AZS: Malanowski, Bury - Wolski 5, Flisiak 4, Zaprutko 4/1, Kuc 3, Chełmiński 3, Puszkarski 2, Praski 1, Monikowski B. 1, Rutkowski 1, Morąg, Monikowski Ł., Zadrożny, Kiełbasiński.

Zobacz tabelę wyników I ligi mężczyzn.

Kolejne spotkanie rozegrane zostanie 30 listopada na wyjeździe, gdzie elblążanie zmierzą się z tamtejszym wiceliderem, Nielbą Wągrowiec.

• Przyjemnie oglądać spotkania w których zespół walczy i. Brawo - gra zespołu wygląda coraz lepiej. Powodzenia w sobotę z Nielbą w Wągrowcu.
    4 1
    marek23(2013-11-25)
  • Fajna gra, niezła praca trenera. Widać e zależy mu na dobrym wyniku, pomimo młodego składu. Dobrze się to ogląda. nie rozumiem tylko dlaczego tak mało kibiców przychodzi. .. .Może nie grajmy meczów w niedzielę. .. Następny - WAŻNY. .. też w niedzielę. Może będzie ich więcej, bo chyba jednak warto !!!