Kolejny dobry rok UKS Kontra Elbląg (boks)

Elbląg, Kolejny dobry rok UKS Kontra Elbląg (boks)
(fot. nadesłana)

Koniec roku to czas na podsumowań. Uczniowski Klub Sportowy Kontra w 2016 roku, podobnie jak rok wcześniej, utrzymał pozycję lidera wśród dziewięciu klubów bokserskich zrzeszonych w okręgu warmińsko-mazurskim.

UKS Konta Elbląg zajął 30. miejsce (na 174. sklasyfikowane bokserskie kluby w kraju) w rankingu Polskiego Związku Bokserskiego. Zdobył 156 punktów w klasyfikacji: 30 punktów w pierwszym półroczu i 126 punktów w drugim.
       Kolejne ważne podsumowanie to klubowa klasyfikacja medalowa 2016 r., w której uwzględniono następujące imprezy: Mistrzostwa Polski Seniorów, Mistrzostwa Polski Seniorek, Mistrzostwa Polski Juniorów, Mistrzostwa Polski Juniorek , Mistrzostwa Polski Kadetów , Mistrzostwa Polski Kadetek , Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn i Kobiet oraz Mistrzostwa Polski Młodzików.
       W tym rankingu Kontra uplasowała się na miejscu 27. na sklasyfikowane 123 kluby .W dorobku medalowym znalazł się jeden złoty medal Dawida Michelusa z Mistrzostw Polski Seniorów, jeden srebrny Karoliny Miętki z Mistrzostw Polski Seniorek oraz cztery brązowe, z których jeden jest udziałem Dawida Michelusa na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski , autorami dwóch kolejnych są Grzegorz Brynda i Andrzej Wasilewski podczas Mistrzostw Polski Seniorów , a ostatni należy do Kacpra Piegdonia , który zdobył go w królewskiej kategorii wagowej w rywalizacji podczas Mistrzostw Polski Juniorów.
       W rankingu seniorek na rok 2016 w kategorii wagowej 54 kg na miejscu drugim uplasowała się Karolina Miętka. Natomiast w rankingu seniorów Grzegorz Brynda zajmuje 6. pozycję , Andrzej Wasilewski miejsce dziesiąte w wadze 60 kg, a Dawid Michelus po występie na MPS w kategorii wagowej do 60 kg jest sklasyfikowany na miejscu dziewiątym oraz na pozycji trzeciej po starcie na MMP w kategorii wagowej 64 kg. Sukcesy seniorów pozwoliły UKS Kontrze na zajęcie 12. lokaty w klasyfikacji klubowej w tej grupie wiekowej na 67. sklasyfikowane kluby bokserskie w kraju. Z kolei w rankingu juniorów na 2016r. na wysokim trzecim miejscu w wadze +91 kg znalazł się Kacper Piegdoń.
       Ciekawego podsumowania dokonał Wydział Sportowy Polskiego Związku Bokserskiego, a dotyczy ono zdobytych punktów przez kluby sportowe w międzynarodowych mistrzostwach (Mistrzostwa Europy, Mistrzostwach Świata itp.) w okresie od 01 lipca 2012 roku do 30 czerwca 2016 r. W tej czteroletniej klasyfikacji Uczniowski Klub Sportowy Kontra Elbląg zajął wysokie 19. miejsce na 73. sklasyfikowane kluby.
       Warto zaznaczyć , że w wymienionych wyżej wszystkich klasyfikacjach i rankingach Kontra uplasowała się na pierwszej pozycji wśród klubów bokserskich województwa warmińsko-mazurskiego.