Kolejny sukces tancerzy „Jantara”

Elbląg, Mistrzowska para Bartłomiej Szkutnik i Alicja Minkiewicz
Mistrzowska para Bartłomiej Szkutnik i Alicja Minkiewicz

W sobotę (9 listopada) w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Warmii i Mazur w tańcu sportowym. Elblążanie po raz kolejny pokazali klasę i zajęli najwyższe miejsca na podium.

Hala Olsztyńskiej Szkoły Wyższej, w której odbywały się mistrzostwa, gościła najlepszych tancerzy z całego województwa. W turnieju wzięli udział także tancerze Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, którzy tradycyjnie pokazali klasę i uplasowali się na najwyższych miejscach na podium.
     Mateusz Papużyński i Marta Abramowicz w kategorii Youth (16 - 18 lat) zajęli I miejsce w stylu standard i II miejsce w kategorii dla dorosłych. Natomiast mistrzami w kategorii Junior II zarówno w standardzie, jak i tańcach latynoamerykańskich, zostali Bartłomiej Szkutnik i Alicja Minkiewicz. Para ta w statystyce Grand Prix zajmuje obecnie pierwsze miejsce i jest najlepszą parą w
     regionie.
     Ponadto III miejsce w stylu standardowym zajęli Czyżyk Mateusz i Justyna Breś, natomiast V miejsce - Paweł Jacewicz i Urszula Hryciuk.