Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koniec roku czasem podsumowań dla UKS Kontra Elbląg

 
Elbląg, Koniec  roku  czasem  podsumowań  dla  UKS  Kontra  Elbląg
UKS Kontra obchodził w tym roku 10 lat (fot. arch. AD)

Uczniowski Klub Sportowy Kontra w Elblągu rozpoczynając rywalizację sportową w 2014 r. nie spodziewał się, że mijający rok przyniesie tak wiele sukcesów sportowych. W klasyfikacji końcowej Polskiego Związku Bokserskiego za kończący się rok UKS Kontra zajmuje wysokie 10. miejsce z ilością 181 punktów za udział w imprezach sportowych wysokiej rangi na 168 sklasyfikowanych klubów w kraju .

Natomiast w punktacji końcowej współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży za rok 2014 wg Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu w Olsztynie boks jest na 11. miejscu z ilością 166,5 punktów na 47 różnych dyscyplin sportu. Punktacja sportów województwa warmińsko-mazurskiego z podziałem na kluby to 71,5 punkta dla UKS Kontra , który zajmuje pierwszą lokatę na sklasyfikowanych siedem klubów bokserskich naszego okręgu.
     Przypomnijmy ,że wysoka pozycja klubu to zasługa zawodniczek i zawodników Kontry, którzy łącznie dziewięć razy  stawali na podium imprez wysokiej rangi sportowej. Ich udziałem są dwa złote , trzy srebrne oraz cztery brązowe krążki.
     Pierwsze półrocze to złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Polski Seniorek w boksie.Ten pierwszy wywalczyła Sandra Kruk(waga 57 kg) , natomiast tytuł wicemistrzyni kraju jest udziałem Żanety Cieśli ( waga 51 kg) .Cieśla zajmuje trzecie miejsce w rankingu seniorek w tej kategorii wagowej. W kwietniu b.r. podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata wychowanek Kontry Rafał Staszewski zajął piąte miejsce na tej prestiżowej imprezie,a miesiąc później zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w tej samej kategorii wagowej do 81 kg.
     Drugie półrocze 2014r. to jeszcze więcej medali i sukcesów sportowych zawodników , którzy na codzień trenują pod okiem szkoleniowców Kamila i Krzysztofa Stemplewskich.
     Okres wakacji nie dla wszystkich był czasem odpoczynku.W lipcu z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie z brązowym krążkiem w kategorii wagowej 75 kg wrócił do Elbląga Paweł Mazurowski.Miesiąc później Dawid Michelus ( 60 kg) zajął piąte miejsce na Mistrzostwach Unii Europejskiej w Bułgarii . Michelus dołożył do tego sukcesu tytuł Młodzieżowego Wicemistrza Polski na rok 2014. Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w tej samej kategorii wagowej brązowy medal zdobył Andrzej Wasilewski , który w wadze 60 kg zajmuje w rankingu seniorów dwunaste miejsce. Również w drugiej połowie roku wielkim sukcesem zakończył się start Karoliny Miętki , która z Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet przywiozła do naszego miasta srebrny medal w kategorii wagowej 54 kg. Ostatnia prestiżowa impreza w kraju to listopadowy Puchar Polski Juniorów w boksie , z którego zawodnicy Kontry wrócili z dwoma medalami : złotym ( Rafał Staszewski-waga 75 kg) oraz brązowym (Alan Konieczny-waga 91 kg). Staszewski zajmuje pierwsze miejsce w rankingu juniorów w kategorii wagowej do 81 kg.
     Ostatnia dobra wiadomość z tego roku to kolejny sukces Dawida Michelusa, który oprócz startów w barwach Kontry walczy w drużynie Hussars Poland w meczach ligi World Series of Boxing. W zakończonym w sobotę meczu z drużyną z Ukrainy Michelus zakończył swój pojedynek jednogłośnym zwycięstwem .Dawid Michelus zajmuje pierwsze miejsce w rankingu seniorów w wadze 60 kg.
     Reasumując zawodniczki i zawodnicy UKS Kontra w sumie startowali w 30 imprezach sportowych , począwszy od tych wysokiej rangi , poprzez turnieje międzynarodwe , kończąc na imprezach zasięgu ogólnopolskiego. Udany sportowo mijający rok cieszy tym bardziej,iż Uczniowski Klub Sportowy Kontra jest stosunkowo młodym klubem , gdyż w tym roku obchodził jubileusz 10-lecia istnienia .
Kamil Stemplewski, UKS Kontra
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Clinex Dispersion Soft
Żarówki LED
Clinex M9 Strong