Koniec walki (łyżwiarstwo)

Elbląg, Marcin Gralla
Marcin Gralla

W ostatnich zawodach z cyklu Pucharu Świata przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Salt Lake City Marcin Gralla, panczenista Orła Elbląg, wystartował na trzech dystansach.

Najwyższe miejsce zajął w biegu na 1000 m. Gralla od początku sezonu startując w Pucharze Świata walczył o olimpijską nominację. Jednak w żadnej nie wypadł na tyle rewelacyjnie, aby znaleźć się w reprezentacji biało-czerwonych do Salt Lake City. Minimum Polskiego Komitetu Olimpijskiego, żeby pojechać na igrzyska, to miejsce w pierwszej 20-stce
     W Heerenveen elbląski panczenista wystartował na trzech dystansach w grupie słabszej (B). Na 500 m zajął 15. miejsce z czasem 37,37 sek (czas zwycięzcy 36,28); na 1000 m był 14. z czasem 1.14,13 (czas zwycięzcy: 1.12,17), a na 1500 zajął odległą 27. lokatę z czasem 1.56,06 (czas zwycięzcy: 1.50,55).
MI

• Polska komisja Olimpijska powinna wystawić maxymalną liczbę zawodników, tzn. aby wykorzystane zostały wszystkie mijsca, które mamy prawo zapełnić... nawet jeśli dany zawodnik nie spełni wymogów... kto wie? może zabłyśnie? :)