Kram Start drugi w Koszalinie

Elbląg, Kram Start drugi w Koszalinie

Piłkarki Kram Startu odniosły dwa zwycięstwa w Koszalinie, jednak w meczu o pierwsze miejsce musiały uznać wyższość gospodyń turnieju. Kolejny sprawdzian formy elblążanki będą miały już za kilka dni.

Zespół Andrzeja Niewrzawy po serii sparingów w Elblągu udał się do Koszalina, gdzie wziął udział w Turnieju o Puchar Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Elblążanki zainaugurowały zmagania turniejowe meczem z UKS PCM Kościerzyna. Kram Start ostatnimi czasy już dwukrotnie rywalizował z UKS i oba mecze zakończył wysokim zwycięstwem. Nie inaczej było tym razem. Od początku elblążanki narzuciły swój rytm gry, dwie pierwsze bramki padły łupem Sylwii Lisewskiej, jednak w 8. minucie był remis 3:3, a dziewięć minut później rywalki miały tylko jedno trafienie mniej (9:8). Dopiero w końcówce pierwszej połowy elblążanki odskoczyły i seryjnie trafiały do siatki UKS, by na przerwę zejść prowadząc 16:8. Na początku drugiej połowy sporo krwi naszym zawodniczkom napsuła Magdalena Ziółkowska. Co ciekawe zarówno EKS jak i UKS trafiał do siatki seryjnie, kilkukrotnie były to trzy bądź cztery bramki z rzędu. Osłabione rywalki starały się dzielnie walczyć z naszą drużyną, jednak przewaga wypracowana w pierwszej połowie zadecydowała, że to Start zwyciężył 36:28.
       W drugim starciu czoła brązowym medalistkom dzielnie stawał beniaminem PGNiG Superligi z Kobierzyc. Po 4. minutach gry Start prowadził 4:1, jednak w 7. minucie było już tylko 5:4. Bardzo długo trwała wymiana ciosów i dopiero w 20. minucie, EKS odskoczył na dwa trafienia, by na przerwę zjeść przy wyniki 14:11. Zaraz po zmianie stron rywalki ruszyły do ataku i odrobiły straty z nawiązką (14:15). W końcu seryjne zdobywanie bramek UKS przerwała Sylwia Lisewska, która była skuteczna także z linii 7. metra. Walka bramka za bramkę mogła zwiastować niespodziankę, jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowały elblążanki, a zwłaszcza Hanna Yashchuk, która rozegrała świetne zawody i rzuciła w sumie osiem bramek. Mecz zakończył się wynikiem 28:26.
       Podopiecznym Andrzeja Niewrzawy został do rozegrania jeden pojedynek, którego stawką było pierwsze miejsce w turnieju. Energa AZS Koszalin jako gospodarz bardzo chciała by puchar pozostał u niej. Elblążankom również zależało na końcowym zwycięstwie i od początku mecz był bardzo zacięty. Po jednej stronie świetnie spisywała się Sylwia Lisewska, po drugiej Romana Roszak, obie rozgrywające zdobyły dla swoich drużyn po dziesięć bramek. Na początku drugiej odsłony zawodów gospodynie rzuciły trzy bramki z rzędu i prowadziły 21:16. W odpowiedzi dwie bomby posłała Sylwia Lisewska. Od 45. do 50. minuty Akademiczki były bardzo skuteczne, rzuciły sześć bramek, elblążanki w tym czasie tylko dwie. W kolejnych minutach najpierw trzykrotnie punktowały nasze piłkarki, by za chwilę tyle samo bramek zdobyły koszalinianki. Gospodynie kontrolowały wynik odskoczyły i ostatecznie wygrały różnicą sześciu goli (35:29).

Kram Start Elbląg - UKS PCM Kościerzyna 36:28 (16:9)
       Start:
Powaga, Szywerska - Balsam 6, Lisewska 5, Kwiecińska 4, Gerej 3, Kozimur 3, Świerżewska 3, Jędrzejczyk 2, Dorsz 2, Yashchuk 2, Szynkaruk 2, Stokłosa 2, Waga 2, Choromańska.

Kram Start Elbląg - KPR Kobierzyce 28:26 (14:11)
       Start:
Powaga, Szywerska - Yashchuk 8, Kwiecińska 4, Lisewska 3, Świerżewska 3, Kozimur 3, Waga 2, Szynkaruk 2, Gerej 1, Jędrzejczyk 1, Świerczek 1, Balsam, Dorsz, Stokłosa, Choromańska.

Kram Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 29:35 (16:18)
       Start:
Powaga, Szywerska - Lisewska 10, Yashchuk 3, Balsam 3, Gerej 2, Waga 2, Choromańska 2, Jędrzejczyk 1, Dorsz 1, Kwiecińska 1, Kozimur 1, Szynkaruk 1, Stokłosa 1, Świerżewska 1.

W dniach 25-26 sierpnia odbędzie się turniej w Elblągu z udziałem naszej drużyny, MKS Lublin, Vistalu Gdynia oraz Energii AZS Koszalin.