Kram Start trzeci w Koszalinie (piłka ręczna)

Elbląg, Kram Start trzeci w Koszalinie (piłka ręczna)

Drugi dzień koszalińskiego turnieju zakończył się dla naszej drużyny nie najlepiej. Co prawda elblążanki wysoko pokonały UKS PCM, ale z gospodyniami już sobie nie poradziły i ostatecznie zajęły trzecie miejsce w turnieju.

Turniej o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego nie przyniósł zaskakujących rozstrzygnięć. Mistrzynie Polski ograły kolejno Start, Energę, Łączpol oraz UKS PCM i zasłużenie zgarnęły puchar marszałka.
       Nasza drużyna z kolei pierwszego dnia pokonała gdańszczanki i minimalnie przegrała z lubliniankami. Szansę elblążanek na zgarnięcie Pucharu Prezydenta Miasta Koszalina wzrosły po trzecim meczu, w którym wysoko pokonały UKS PCM. Już pierwsze minuty tego meczu pokazały, kto jest faworytem do wygranej. Dobre wejście w mecz i w 9. minucie EKS prowadził 6:1. W ekipie rywala dwoiła się i troiła Karmen Bunikowska, która zdobyła trzy kolejne bramki dla swojej drużyny, jednak nasze zawodniczki regularnie trafiały do siatki i utrzymywały kilkubramkową przewagę. Szczególnie krwi napsuła im Sylwia Lisewska, która tylko w pierwszej połowie rzuciła pięć bramek. Taki są bilans trafień miała Dominika Grobelska, dobrze biegająca do kontr i kończąca ataki pozycyjne. Po 30 minutach Start prowadził 19:12.
       Zaraz po zmianie stron po raz trzeci na listę strzelczyń wpisała się Aleksandra Jędrzejczyk, dając swojej drużynie ośmiobramkowe prowadzenie. Rywalki robiły co mogły by zmniejszyć dystans i nawet rzuciły trzy bramki z rzędu, jednak w kolejnych minutach elblążanki znów dominowały na parkiecie. Bardzo skuteczna była Daria Gerej, która od 36. do 43. minuty rzuciła cztery bramki. Po jednej bramce dołożyła Sylwia Lisewska, Magdalena Szopińska oraz Dominika Grobelska i tablica wyników wskazywała 28:15. Do końca spotkania trwała już wyrównana walka i nasza drużyna ostatecznie wygrała 37:26.

Kram Start Elbląg - UKS PCM Kościerzyna 37:26 (19:12)
       Start
: Powaga, Szywerska - Gerej 7, Grobelska 7, Lisewska 6, Jędrzejczyk 4, Balsam 4, Muchocka 3, Świerżewska 3, Andrzejewska 1, Kwiecińska 1, Szopińska 1, Dankowska.

W meczu kończącym turniej gospodynie Energa AZS podejmowały naszą drużynę, a stawką tego meczu było drugie miejsce w zawodach. Spotkanie od początku było wyrównane i po 12 minutach gry tablica wyników wskazywała remis 4:4. W kolejnych minutach koszalinianki zanotowały serię czterech trafień z rzędu i do 20 minuty utrzymywały taką przewagę. Ostanie osiem minut pierwszej połowy to dominacja EKS. Nie do zatrzymania była Sylwia Lisewska, trzykrotnie do siatki trafiła Magda Balsam, po jednym trafieniu zanotowała Ewa Andrzejewska oraz Dominika Grobelska i od wyniku 6:11 nasze zawodniczki wyszły na prowadzenie 14:12. Wydawało się, że elblążanki będą kontynuować dobrą serię sprzed przerwy, jednak stało się zupełnie odwrotnie. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy stanęły i zupełnie nic im nie wychodziło. Dziury w obronie, błędy w ataku, niecelne rzuty i dobre interwencje bramkarki AZS, spowodowały, że przez kilkanaście minut nie doczekaliśmy się gola. W tym czasie gospodynie rzuciły dziewięć bramek i prowadziły 21:14. Kwadrans przed końcem spotkania w końcu bramkę zdobyła Daria Gerej i od tego czasu trwała już wyrównana walka. Nasze zawodniczki nie były w stanie odrobić kilkubramkowej straty i przegrały mecz o drugą lokatę 20:26.

Energa AZS Koszalin - Kram Start Elbląg 26:20 (12:14)
       Start:
Powaga, Szywerska - Balsam 6, Lisewska 4, Grobelska 3, Dankowska 2, Kwiecińska 2, Gerej 1, Andrzejewska 1, Szopińska 1, Muchocka, Jędrzejczyk, Świerżewska.

Klasyfikacja końcowa:
       1 MKS Selgros Lublin 8 pkt (Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego)
       2 Energa AZS Koszalin 6 pkt (Puchar Prezydenta Miasta Koszalina)
       3 Kram Start Elbląg 4 pkt (Puchar Dyrektora Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie)
       4 Łączpol Gdańsk 2 pkt
       5 UKS PCM Kościerzyna 0 pkt

Przyznano także nagrody indywidualne. Zawodniczą turnieju została wybrana Joanna Chmiel z Koszalina, strzelczynią turnieju Sylwia Lisewska ze Startu, a bramką Beata Kowalczyk z Koszalina.