Kto dogoni Pujana? (halówka II)

Lider rozgrywek Pujan pewnie pokonał ostatni w tabeli AZS Jański i ponownie powiększył przewagę nad pozostałymi ekipami. Ciekawie natomiast zapowiada się walka o dwa pozostałe miejsca premiowane awansem.

Dziewiąta kolejka przyniosła niespodziewaną stratę punktów przez zespoły z czołówki tabeli. Oprócz lidera Pujana żadna z trzech pozostałych drużyn plasujących się w pierwszej czwórce nie zdobyła kompletu punktów. Wykorzystała ten fakt „ekipa pościgowa”, która zmniejszyła przewagę do czołówki. Szykuje nam się zatem ostra walka o dwa pozostałe miejsca premiowane awansem, gdyż Pujan awans ma już niemal zapewniony.
     Wracając do meczu lidera, to nie miał on większych problemów z pokonaniem ostatniej w tabeli ekipy AZS Jański. Po pierwszej połowie lider wprawdzie prowadził zaledwie 3:0, ale po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Kolejne trafienia zawodników Pujana sprawiły, że lider wygrał to spotkanie 9:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisali się Adam Osak i Paweł Banaszek, a po jednej bramce dla lidera zdobyli Tomasz Szopiński, Radosław Barański, Daniel Czajka, Mariusz Wiśniewski i Piotr Opaczewski. Po tym meczu Pujan ma już sześć punktów przewagi i na sześć kolejek przed końcem ligi jest na najlepszej drodze do awansu.
     Niespodziewanie punkty stracił wicelider Metrotest, który przegrał z niżej notowanym PKP 3:4. Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach. Początek spotkania nie zapowiadał porażki wicelidera, który po 8 min. gry i bramkach Tomasza Szewczuka oraz Andrzeja Tomiałojcia prowadził 2:0. Wystarczyła jednak chwila rozprężenia, a dokładnie półtorej minuty, by PKP doprowadziło do remisu 2:2. Stało się tak po bramkach Tomasza Nowickiego i Roberta Wojciechowskiego. Ostatnie słowo w tej części gry należało jednak do Metrotestu. Gol Pawła Leszczyńskiego sprawił, że na przerwę to wicelider schodził z przewagą jednej bramki. Po zmianie stron, mimo że nadal oglądaliśmy wyrównaną walkę, więcej sytuacji do zdobycia bramki mieli piłkarze PKP. Udało im się to dopiero w 25 min., po tym jak drugi raz bramkarza Metrotestu pokonał Tomasz Nowicki. Dla zawodnika ekipy PKP była to już 24 bramka w tegorocznych rozgrywkach i z takim wynikiem prowadzi w klasyfikacji strzelców. Prawdziwe emocje mieliśmy jednak w ostatnich minutach pojedynku, kiedy to akcje przenosiły się z jednej pod drugą bramkę. Lepiej końcówkę rozegrali piłkarze PKP, którzy niemal w ostatnich sekundach wykorzystali przedłużony rzut karny i to oni mogli cieszyć się z wygranej 4:3.
     Powodów do zadowolenia nie mogą mieć także piłkarze trzeciego w tabeli Wiarusa, który tylko zremisował z Trollem 2:2. Jest to już drugi z rzędu pojedynek, w którym Wiarus nie może zdobyć kompletu punktów. I podobnie jak tydzień temu losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich minutach. Przez cały mecz oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę. Brakowało jedynie tego, co najważniejsze, czyli bramek. Dopiero po 23 minutach gry niemoc tę przełamał zawodnik Trolla Kamil Czyżak, dając swojej drużynie prowadzenie. Dwie minuty później na 2:0 podwyższył Łukasz Kuliński. Wówczas to „przebudził” się Wiarus, który w ostatnich dwóch minutach zdołał doprowadzić do remisu po bramkach Michała Boryczewskiego i Cezara Chwoszcza.
     Niespodziewanie wysokiej porażki doznał czwarty w tabeli Specjal II, który przegrał z Lirą aż 0:6. Przed meczem wydawało się, że pojedynek ten będzie bardziej wyrównany. Okazało się jednak, że Lira nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w walce o miejsce premiowane awansem. Na przebieg tego pojedynku spory wpływ miały pierwsze minuty, w których po trafieniach Tomasza Sielezina i Marcina Krakowskiego Lira prowadziła 2:0. Początek drugiej odsłony to druga bramka Sielezina i prowadzenie Liry 3:0. Na dodatek Specjal stracił swojego najlepszego zawodnika Jacka Gawrysia, który obejrzał czerwoną kartkę. W tym momencie stało się niemal jasne, ze zespół ten nie nawiąże już wyrównanej wali z Lirą. I tak też było. W ostatnich sześciu minutach Lira zdobyła jeszcze trzy bramki, wygrywając cały mecz aż 6:0.
     Z walki o górną część tabeli nie rezygnuje także ekipa PKS. W 9. kolekcje zespół ten pokonał Kromet 5:2, mimo że dwukrotnie przegrywał. Najpierw w 2 min. po golu Roberta Grzelaka Kromet objął prowadzenie 1:0. Wprawdzie do remisu doprowadził w 7 min. Rafał Pudlik, ale tuż przed przerwą znów po golu Grzelaka Kromet prowadził 2:1. I kiedy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa, bramka w ostatnich sekundach Dariusza Tyburskiego dała drużynie PKS remis 2:2. Druga połowa tego pojedynku to już zdecydowana przewaga ekipy PKS. Świadczyć o tym mogą kolejne bramki dla tej drużyny. Kolejnym trafieniem popisał się Dariusz Tyburski, dwie bramki dołożył Mariusz Goryszewski i ostatecznie PKS wygrał 5:2.
     W trzech ostatnich meczach obyło się bez niespodzianek, choć najbardziej dziwić może porażka 1:3 Karo z ADI. Pewne trzy punkty wywalczyli Amatorzy pokonując Neksus 5:1, a pojedynek East Expresu z WSZ zakończył się remisem 2:2 i podziałem punktów.

Komplet wyników 9. kolejki:
     PKP - Metrotest 4:3 (2:3)
     0:1 - Szewczuk (5.), 0:2 - Tomiałojć (8.), 1:2 - T. Nowicki (8.), 2:2 - Wojciechowski (9.), 2:3 - Leszczyński (10.), 3:3 - T. Nowicki (25.), 4:3 - P. Nowicki (30.).
     Neksus - Amatorzy 1:5 (0:2)
     0:1 - S. Szczepański (11.), 0:2 - S. Szczepański (12.), 0:3 - P. Skocki (18.), 0:4 - Heida (24.), 1:4 - Żuchowski (26.), 1:5 - P. Skocki (29.).
     Kromet - PKS 2:5 (2:2)
     1:0 - Grzelak (2.), 1:1 - Pudlik (7.), 2:1 - Grzelak (15.), 2:2 - Tyburski (15.), 1:3 - Tyburski (20.), 2:4 - Goryszewski (21.), 2:5 - Goryszewski (22.).
     AZS Jański - Pujan 0:9 (0:3)
     0:1 - Osak (3.), 0:2 - Szopiński (7.), 0:3 - Barański (11.), 0:4- Czajka (16.), 0:5 - Banaszek (20.), 0:6 - Banaszek (23.), 0:7 - Wiśniewski (24.), 0:8 - Opaczewski (27.), 0:9 - Osak (30.).
     Karo - ADI 1:3 (0:3)
     0:1 - Lisowski (7.), 0:2 - Danielewicz (10.), 0:3 - Szepietowski (12.-sam.), 1:3 - Koliński (17.).
     Lira - Specjal II 6:0 (2:0)
     1:0 - Sielezin (3.), 2:0 - Krakowski (8.), 3:0 - Sielezin (17.), 4:0 - Szafran (24.), 5:0 - Damnic (26.), 6:0 - Sielezin (28.).
     East Express - WSZ 2:2 (0:1)
     0:1 - Syput (10.), 1:1 - Gajewski (21.), 2:1 - Bieńko (28.), 2:2 - Sobotowicz (30-p.k.).
     Wiarus - Troll 2:2 (0:0)
     0:1 - K. Czyżak (23.), 0:2 - Ł. Kuliński (25.), 1:2 - Boryczewski (29.), 2:2 - Chwoszcz (30.).