Łatwe punkty Kram Startu (piłka ręczna)

Elbląg, Łatwe punkty Kram Startu (piłka ręczna)

Bez niespodzianki zakończył się mecz Kram Startu w Kościerzynie. Elblążanki odniosły pewne zwycięstwo nad UKS PCM (37:25) i zgarnęły komplet punktów. Stuprocentową skuteczność (4/4) przy obronie rzutów karnych miała Klaudia Powaga.

Zdecydowanym faworytem potyczki UKS ze Startem był zespół gości. Elblążanki udały się do Kościerzyny po czternaste zwycięstwo i z zamiarem przećwiczenia różnych wariantów na słabszym przeciwniku. Starcie z kościerską ekipą było również dobrą okazją do spędzenia większej ilości minut na parkiecie zawodniczkom, które zazwyczaj grają mniej.
       Przyjezdne rozpoczęły mecz od dobrej defensywy i kontrze Aleksandry Jędrzejczyk. Zaraz potem delegat meczu zarządził przerwę. Koszulki obu zespołów miały zbyt podobne kolory i gospodynie udały się do szatni na zmianę trykotów. Elblążanki od początku chciały narzucić swój rytm gry i w 3. minucie prowadziły 3:0. Co prawda rywalki złapały jeszcze kontakt, jednak później przyjezdne z całkowicie zdominowały sytuacje na boisku. Od 5. do 11. minuty Start zdobył osiem goli, a stracił tylko dwa i miał już siedem bramek przewagi. Chwilę później rzut karny obroniła Klaudia Powaga i jak się później okazało nie była to ostatnia parada naszej bramkarki w sytuacji sam na sam z 7. metra. Świetnie do kontr biegały nasze skrzydłowe i po dwóch golach Magdy Balsam i jednym Darii Gerej, EKS prowadził już 15:5. W ataku i podczas wykonywania rzutów karnych skuteczna była Sylwia Lisewska, która tylko w pierwszej połowie rzuciła sześć bramek. W 24. minucie na tablicy wyników było 6:19 i można było się zastanawiać na ile bramek elblążanki zdołają odskoczyć do przerwy. Sytuacja na boisku zmieniła się jednak diametralnie. Nasze zawodniczki zanotowały pięciominutowy przestój, w trakcie którego piłkarki UKS rzuciły siedem bramek. W końcu sposób na gospodynie znalazła Sylwia Lisewska i zespołu udały się do szatni przy wyniku 13:20.
       Na drugą połowę elblążanki wyszły skoncentrowane, co przełożyło się na ich grę. Trzeci już rzut karny broniła Klaudia Powaga, a do siatki co rusz trafiały skrzydłowe EKS. Rzadko się zdarzało by na celny rzut przyjezdnych tym samym odpowiadały gospodynie i podopieczne Andrzeja Niewrzawy powiększały przewagę. W 44. minucie piłkarki Startu miały już na swoim koncie trzydzieści goli. Trener Andrzej Niewrzawa rotował składem, na parkiecie pojawiły się wszystkie zawodniczki. Gdy trzy bramki z rzędu dla EKS rzuciła Justyna Świerczek, było 22:35 i osiem minut do końca meczu. W ostatnich akcjach gospodynie zdołały rzucić trzy bramki z rzędu, by zaraz znów na drodze stanęła im Klaudia Powaga. Elbląska bramkarka rozegrała dziś świetne zawody i jej skuteczność wynosiła aż 64%. Start zakończył spotkanie wysoką wygraną 37:25.

UKS PCM Kościerzyna - Kram Start Elbląg 25:37
       UKS:
Brzezińska, Kordunowska - Białek 6, Mokrzka 4, Rogożeńska 4, Ziółkowska 3, Hartman 3, Krajewska 3, Sus 2, Kunz, Wójcik, Fesdorf.
       Start: Powaga, Szywerska - Lisewska 9, Jędrzejczyk 7, Balsam 6, Yashchuk 4, Świerczek 3, Waga 3, Gerej 2, Dorsz 1, Kozimur 1, Szynkaruk 1, Kwiecińska, Stokłosa.

Kolejnym przeciwnikiem EKS będzie KPR Gminy Kobierzyce. Mecz zostanie rozegrany w Elblągu 24 lutego.