Łatwe zwycięstwo trampkarzy w Pasłęku

Elbląg, Łatwe zwycięstwo trampkarzy w Pasłęku

Olimpia II Elbląg (rocznik 2005) występująca w I lidze wojewódzkiej trampkarzy bez najmniejszych problemów pokonała w Pasłęku tamtejszą Polonię aż 9:0.

- Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że graliśmy w bardzo osłabionym składzie. Kontuzje wykluczyły pięciu zawodników, a dwóch innych infekcje zdrowotne. Dodatkowo czterech naszych zawodników mogło zagrać tylko połowę, żeby umożliwić im występ w meczu Ekstraklasy Trampkarzy ze Stomilem Olsztyn - poinformował trener Olimpii Rafał Starzyński, który prowadzi drużynę wspólnie z Bohdanem Konarzewskim.
       Gospodarze nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki. Polonia odpierała ataki do 22 minuty, czyli do momentu strzelenia pierwszej bramki przez elbląski zespół. - Do przerwy pokonaliśmy bramkarza gospodarzy jeszcze sześć razy i było praktycznie po meczu. W drugiej połowie, po wielu zmianach, dołożyliśmy jeszcze dwa trafienia i to chyba najmniejszy wymiar kary dla gospodarzy - dodał trener Starzyński.
       Olimpia II po 9 kolejkach zajmuje trzecie miejsce w stawce. Dotychczasowe 5 zwycięstw, remis i 3 porażki oznaczają 16 punktów. W następnej kolejce Trampkarze zagrają z Motorem Lubawa. Spotkanie w środę 22 maja (godz. 15.) na stadionie przy ul. Skrzydlatej.

Polonia Pasłęk - Olimpia Elbląg 0:9 (0:7)
       Mateusz Głowiński 4, Krzysztof Rokita, Bartek Gumiński, Filip Kasprzykowski, Szymon Szopiński, Tymek Pryczkowski
       Olimpia: Michał Tyburski, Paweł Pytelewski, Kacper Łaszak, Krzysiek Rokita, Filip Kasprzykowski, Mikołaj Sanocki, Tymek Pryczkowski, Bartek Gumiński, Filip Sokół, Mateusz Głowiński, Alan Dziurdzia.
       Po przerwie zagrali również: Damian Kowalczyk, Sebastian Brzuziewski, Oliwier Danielak, Marek Mostowiec, Szymon Szopiński, Denis Van Ieperen, Kuba Ziółkowski.

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl