Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Liczba chętnych do ośrodka piłkarskiego rośnie

 
Elbląg, Liczba chętnych do ośrodka piłkarskiego rośnie

Wielkimi krokami zbliża się moment rozpoczęcia naboru do nowo tworzonego Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego, który rozpoczyna swoją działalność 1 września 2018 r. w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków przy ul Agrykola 6.

W dniach 6 – 12 marca można będzie składać wnioski i potrzebne dokumenty, a w sobotę 17 marca chętni do klas I -IV Szkoły Podstawowej przejdą testy. Natomiast w poniedziałek, 19 marca będzie dniem sportowego sprawdzenia się kandydatów do klas V – VIII. Nabór do szkoły średniej IV LO odbędzie się w maju, o czym poinformujemy w późniejszym terminie.
     Nadal jest możliwość wstępnej rejestracji na stronie. Po rejestracji będą wysyłane niezbędne dokumenty i wnioski oraz informacje o zakresie testów sportowych. Na dzień dzisiejszy zarejestrowało się nieco ponad 170 chętnych zawodników.
     W tej szkole oprócz wysiłku w kwestiach rozwoju sportowego duży nacisk będzie się kładło na naukę i kulturę osobistą. Słowa dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Pani Małgorzaty Sowickiej dają konkretne informacje, że szkoła ta będzie mogła się rozwijać na wszystkich płaszczyznach:
     - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i uczniów w Sportowej Szkole Podstawowej im. „Polskich Olimpijczyków” w Elblągu stworzone będą warunki nie tylko do rozwoju umiejętności i pasji sportowych, lecz także za pośrednictwem dobrze wykwalifikowanej kadry pedagogicznej do osiągania wysokich wyników w nauce. Zależy nam na tym, by w szkole tej był również wysoki poziom kształcenia. Oferta szkoły będzie tak przygotowana, aby każdy uczeń mógł doskonalić swoje umiejętności w dziedzinach takich, jak: matematyka, biologia, fizyka czy chemia a także doskonalić umiejętności językowe – w języku angielskim, hiszpańskim czy niemieckim - powiedziała dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Małgorzata Sowicka.
     Od przyszłego roku szkolnego dołączą do szkoły kolejne klasy z innych dyscyplin sportowych.
     Szkoła ta otwiera drogę do wymarzonej kariery piłkarskiej. To głównie z tych, którzy poświęcą się dla swojej pasji, będą wybierani reprezentanci kadr wojewódzkich, a także narodowych. Inna droga jest bardzo trudna. Uczniowie Wojewódzkich Ośrodków Piłkarskich w Polsce, a jest ich 16, są pod specjalnym monitoringiem trenerów.
     Bardzo serdecznie zapraszamy do składania wniosków do wszystkich klas, a szczególnie do 2 i 3 klasy Szkoły Podstawowej, gdzie w tym momencie jest najwięcej wolnych miejsc.
     Pragniemy również poinformować, że w dniu 3 kwietnia. zostanie przedstawiona lista osób, które się zakwalifikowały do poszczególnych klas Ośrodka.
     W maju, jeśli będą wolne miejsca, nastąpi nabór uzupełniający.
     
                                                                ------ artykuł sponsorowany --------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl