Lider poskromiony (A-klasa)

Drugą kolejkę rundy wiosennej mają za sobą zespoły występujące w A-klasie. Niespodziewanej porażki doznał lider Zalew Batorowo, który uległ 1:3 ostatniemu w tabeli GLKS Gronowo Elbląskie. Potknięcia nie wykorzystał wicelider Granica Zagaje, który zaledwie zremisował z Piastem Wilczeta 1:1.

Do sporej niespodzianki doszło w Groniewie Elbląskim gdzie miejscowy GLKS pokonał 3:1 lidera rozgrywek - Zalew Batorowo. Do przerwy gospodarze prowadzili już 2:0. Wystarczył kwadrans drugiej połowy, by piłkarze z Gronowa podwyższyli na 3:0. Honorową bramkę Zalew zdołał strzelić dopiero w ostatnich minutach meczu.
     Potknięcia piłkarzy z Batorowa nie wykorzystał wicelider Granica Zagaje, która zaledwie zremisowała z okupującym dolne części tabeli Piastem Wilczeta. Po 15. kolejkach zespół z Zagaj traci do lidera cztery punkty. Nie powiodło się także piłkarzom Mlexera Elbląg, którzy tym razem przegrali na wyjeździe aż 1:4 z Warmiakiem Asmet Wojciechy. Pewne punkty wywalczyły rezerwy pasłęckiej Polonii, które na własnym boisku pokonały 4:1 Antares Zajezierze.

Komplet wyników 15. kolejki: LZS Smolajny - GLKS Miłakowo 1:0, Piast Wilczęta - Granica Zagaje 1:1, Warmiak Wojciechy - Mlexer Elbląg 4:1, LZS Gronowo Elbląskie - Zalew Batorowo 3:1, Victoria Rychliki - Zalew Frombork 0:2, Gmina Braniewo - Czarni Małdyty 3:0, Polonia II Pasłęk - Antares Zajezierze 4:1.