Niedziela 26-03-2017, imieniny Emanuela, Teodora

512 918 555

Sorry taki mamy klimat Sorry taki mamy klimat

Lider traci punkty (piłka nożna)

Coraz ciekawsze robią się rozgrywki Elbląskiej Ligi Miejskiej. W drugiej kolejce spotkań niespodzianką była porażka lidera EC z Concordią oraz wygrana ostatniego w tabeli PKP z Pocztowcem.

Drugą kolejkę spotkań rozpoczął mecz pomiędzy liderem EC a Concordią. Spotkanie to rozpoczęło się w ponad dziesięciominutowym opóźnieniem, gdyż problemy ze skompletowaniem składu miała ekipa Concordii. Nie przeszkodziło im to jednak w pokonaniu lidera. W pierwszej połowie prowadzenie powinna objąć drużyna EC, ale nie wykorzystała karnego. Kilka minut później sytuacja ta zemściła się i Concordia objęła prowadzenie, które utrzymała już do końca meczu.
     W drugim meczu tego dnia ostatnie w tabeli PKP pokonało Pocztowca 5:2. Praktycznie od pierwszych minut przewaga należała do drużyny PKP, który szybko zdobyła trzy bramki. Gole te uśpiły nieco czujność drużyny PKP, która w ciągu kilku minut straciła dwie bramki i zrobiło się już tylko 3:2. Jednak końcówka meczu ponownie należała do ekipy PKP, która zdołała strzelić jeszcze dwie bramki wygrywając całe spotkanie 5:2.
     Drugą kolejkę spotkań zakończyły dwa piątkowe mecze. W pierwszym drużyna MM pewnie pokonała Kromet 4:0, tym samym rehabilitując się za porażkę 0:5 w pierwszej kolejce z ekipą Auto El.
     W ostatnim meczu tego dnia Alstom po zaciętej walce pokonał ostatecznie Stokrotki/Jolivet 3:2. Dla Stokrotek pierwszy mecz w tej rundzie, rozpoczął się od szybko zdobytej bramki. W kolejnych minutach na boisku przeważali jednak piłkarze Alstomu, którzy najpierw doprowadzili do remisu, a za moment wyszli na prowadzenie. Stokrotki w tej części gry jeszcze raz groźnie zaatakowały doprowadzając do drugiego remisu w tym meczu. Po zmianie stron oba zespoły miały kilka dogodnych sytuacji, ale więcej zimnej krwi zachowali piłkarze Alstomu strzelając zwycięska bramkę na dziesięć minut przed końcem spotkania.
     W drugiej kolejce pauzowało Auto El.

Wyniki 11. kolejki: Concordia - EC Elbląg 1:0, Pocztowiec - PKP 2:5, Kromet - MM 0:4, Stokrotki/Jolivet - Alstom 2:3.