Środa 22-02-2017, imieniny Marty, Małgorzaty

512 918 555

Studniówki 2017

Liga na finiszu (liga miejska)

Mimo że do zakończenia rozgrywek Ligi Miejskiej pozostała już tylko jedna kolejka, nadal nie wiadomo, kto w tym roku zostanie mistrzem Elbląga. O pierwsze miejsce nadal walczą trzy zespoły: Stokrotki, Specjal i Auto El.

W minionym tygodniu zespoły rozegrały 14 i 15 kolejkę spotkań. Po tych pojedynkach nowym liderem zostały Stokrotki, które jak do tej pory wygrały na wiosnę wszystkie mecze. W pierwszym pojedynku Stokrotki pokonały RUP 3:1, natomiast w drugim - EC (4:3). I właśnie to drugie spotkanie było dla Stokrotek zdecydowanie trudniejsze. Pierwsza połowa, po której nowy lider prowadził już 2:0, nie wskazywała, że po przerwie Stokrotki będą miały aż takie problemy. W ciągu zaledwie kilku minut EC doprowadziło do remisu 2:2 i gra jakby zaczęła się od nowa. Odpowiedź Stokrotek była jednak bardzo szybka i zespół ten zdobywając dwie bramki znów wyszedł na prowadzenie 4:2. W końcówce spotkania EC zdołała strzelić bramkę, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.
     Ze zmiennym szczęściem grał w tym tygodniu zespół Specjala. W pierwszym pojedynku pokonał 2:1 PKP, natomiast w drugim uległ 0:1 także kandydatowi do tytułu mistrzowskiego - ekipie Auto El. W meczu tym na pewno nie brakowało emocji i ładnych akcji. W pierwszej odsłonie optyczną przewagę posiadał Specjal, choć Auto El też kilkakrotnie groźnie atakowało. W drugiej połowie gra nieco się wyrównała, a bramkę na wagę trzech punktów Auto El zdobyło na niespełna kwadrans przed końcem. Mimo usilnych starań Specjala, wynik nie uległ już zmianie. W drugim pojedynku w tym tygodniu Auto El zremisowało 2:2 z EC, ratując remis dosłownie w ostatnich sekundach meczu.
     Minionego tygodnia do udanych na pewno nie zaliczą piłkarze Krometu, którzy ponieśli dwie porażki. We wtorek przegrali z Pujanem 2:3, natomiast w piątek musieli uznać wyższość RUP przegrywając 1:4, mimo że do przerwy był remis 1:1.

Komplet wyników 14 i 15 kolejki: PKP - Specjal 1:2 (0:1), Auto El - EC 2:2 (1:1), Pujan - Kromet 3:2 (2:1), RUP - Stokrotki 1:3 (0:1), Pujan - PKP 2:3 (1:0), EC - Stokrotki 3:4 (0:2), Kromet - RUP 1:4 (1:1), Auto El - Specjal 1:0 (0:0).

Zestaw par 16 kolejki: poniedziałek 6 czerwca: Auto El - PKP (17.30), RUP - EC (18.40); wtorek 7 czerwca: Specjal - Pujan (16.20), RUP - Auto El (17.30), Kromet - Stokrotki (18.40).

• Mam taką małą propozycję.Niechaj sedziowie z ligi miejskiej opłacają składki,zaproszą jakieś zespoły i wtedy będą mogli gwizdac jak chcą. Występowac wroli głównej.Widziałem mecz Pujan -Kromet.Najpierw ''sędzia" drókuje karnego,wdaje się w dyskusje z zawodnikami Krometu zamiast szybko ich utemperowac,tak jak zrobił z SZOPĄ potym jak nie odgwizdał ewidentnego karnego po faulu na zawodniku Pujana . Chyba chciał się odwdzięczyc za pierwszą połowę.Wydaje mi się że właśnie postawa sędziów ma wpływ na ilośc zespołów w " lidze miejskiej".