Mamy półmetek (piłka nożna)

Rozgrywki Elbląskiej Ligi Miejskiej dobiegły do półmetka. W najciekawszym meczu kolejki lider zespół EC pokonał Mazurskie Meble 2:1 i tym samym znacznie zbliżył się do mistrzowskiego tytułu.

W pierwszym meczu kolejki spotkały się ze sobą Auto El i Alstom - niepokonane jak dotąd zespoły. W pierwszej połowie lekką przewagę osiągnęli piłkarze Auto El zdobywając dwie bramki. W drugiej połowie zespół Alstomu zaczął atakować większą liczbą graczy przez co musiał się odsłonić. Wykorzystała to ekipa Auto El dorzucając jeszcze dwie bramki i cały mecz zakończył się zwycięstwem 4:0. Warto dodać, że zespól Auto El w rundzie wiosennej zdobył już 21 bramek nie tracąc ani jednej. W drugim meczu tego dnia Kromet gładko uporał się z ostatnim w tabeli Pocztowcem wygrywając 8:3. Tylko w pierwszej odsłonie tego meczu Pocztowiec zdołał stawić czoła rywalom. W drugiej połowie na murawie rządził już tylko zespół Krometu, który zdobył jeszcze pięć bramek.
     Natomiast we wtorkowych meczach kończących kolejkę także obyło się bez niespodzianek. Wicelider rozgrywek zespół Concordii łatwo pokonał trzecie w tabeli Stokrotki/Jolivet aż 5:1. Natomiast w drugim meczu tego dnia lider rozgrywek ekipa EC uporał się z Mazurskimi Meblami wygrywając 2:1. Po pierwszej połowie EC prowadziło 1:0. Na początku drugiej odsłony zespół ten zdobył drugą bramkę i mogło się wydawać, że jest już po meczu. Jednak kilka minut później padła samobójcza bramka i zrobiło się 2:1. W końcówce piłkarz MM przycisnęli rywali, ale nie zdołali już wyrównać.
     W następnej kolejce, która rozegrana zostanie w czwartek i piątek, spotkają się: Auto El - Stokrotki/Jolivet - godz. 17.00, Pocztowiec - EC Elbląg - godz. 18.00, Concordia - PKP - godz. 17.00 i Alstom - MM - godz. 18.00.

Wyniki czternastej kolejki: Auto El - Alstom 4:0, Kromet - Pocztowiec 8:3, Concordia - Stokrotki/Jolivet 5:1, EC Elbląg - MM 2:1.