Meblarze II z kompletem zwycięstw po rundzie jesiennej (piłka ręczna)

Elbląg, Meblarze II z kompletem zwycięstw po rundzie jesiennej (piłka ręczna)

W 5. kolejce III ligi piłkarzy ręcznych lider rozgrywek Meble Wójcik II Elbląg pokonał przed licznie zgromadzoną elbląską publicznością wicelidera MLKS Borowiak Czersk 38:28 prowadząc do przerwy 14:9. Podopieczni Andrzeja Rusznickiego rundę jesienną zakończyli z kompletem zwycięstw, dzięki czemu są zdecydowanym liderem grupy.

Meblarze przystąpili do meczu w nieco osłabionym zestawieniu, bowiem ze względu na kontuzję kolana ze składu wypadł podstawowy zawodnik „siódemki”, a zarazem kapitan zespołu Piotr Sadowski. W jego miejsce trener Andrzej Rusznicki desygnował do gry Grzegorza Sieńkowskiego, który zanotował kapitalny występ przed tygodniem w Morągu.

Mecz „ na szczycie” lepiej rozpoczęli goście z Czerska, którzy w 14. minucie objęli nieoczekiwanie prowadzenie 6:4. Elblążanie powoli wchodzili w mecz, jednak z każdą kolejną minutą zaczynali się rozkręcać. Zaczęli twardziej i szczelniej grać w obronie, a w ataku skuteczniej, dzięki czemu w 24. minucie po bramce Łukasza Janowicza wyszli na prowadzenie 10:7. W końcówce pierwszej połowy widoczna była już przewaga Meblarzy, którzy za sprawą dwóch trafień Tomasz Janowicza oraz jednego Macieja Borsukowicza zeszli na przerwę z pięciobramkową zaliczką 14:9.
       W drugiej połowie Meble Wójcik II całkowicie przejęli kontrolę nad meczem. Wystarczyło sześć minut, aby gospodarze odjechali przeciwnikowi na dystans dziewięciu bramek. W 45. minucie, po bramce Grzegorza Sieńkowskiego, elblążanie objęli najwyższe prowadzenie 27:16. Do końca meczu zawodnicy obu ekip grali bramka za bramkę i w konsekwencji Meblarze zwyciężyli 38:28.

Meble Wójcik II ELblag - MLKS Borowiak Czersk 38:28 (14:9)
       Meble Wójcik II: Adam Kozik, Dawid Smoliński - Paweł Grynis 14, Tomasz Janowicz 10, Maciej
       Boruskowicz 4, Grzegorz Sieńkowski 3, Kamil Chudziński 3, Michał Grzybek 2, Krzysztof Koteluk 1, Łukasz Janowicz 1, Łukasz Nikoporowicz, Bartosz Rusznicki, Ariel Wiśniewski.

Teraz Meble Wójcik II czeka przerwa w rozgrywkach. Kolejne spotkanie w ramach 6 kolejki podopieczni Andrzeja Rusznickiego zagrają 7 marca na własnym terenie z GUKS Bellator Ryjewo.