Meblarze lepsi od olsztynian

Elbląg, Meblarze lepsi od olsztynian

W kolejnym meczu kontrolnym szczypiorniści KS Meble Wójcik wysoko pokonali I-ligową Warmię Olsztyn (28:19). Zobacz zdjęcia. W piątek Meblarzy czeka ostatni sprawdzian przez inauguracją sezonu, która będzie miała miejsce 1 września w Elblągu.

Drużyna Jacka Będzikowskiego już za dziewięć dni zawalczy o pierwsze ligowe punkty. By jak najlepiej przygotować się do walki w PGNiG Superlidze, Meblarze sprawdzają swoją dyspozycję w meczach kontrolnych. Wczoraj wieczorem, zamiast tradycyjnego treningu, elblążanie rozegrali sparing z olsztyńską Warmią, z którą to jeszcze dwa sezony temu walczyli na I-ligowych parkietach. Zespół rywala zasilił Daniel Żółtak, który w zakończonym sezonie stanowił filar obrony elbląskiej drużyny i to on otworzył wynik spotkania. Doświadczony obrotowy wrócił do Warmii i pełni teraz w drużynie rolę grającego trenera. Pojedynek od początku był bardzo zacięty do wyniku 4:4 w 8. minucie. Kolejne dwa trafienia padły łupem Jakuba Morynia i Bartosza Janiszewskiego. Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentował się nowy zawodnik Wójcika Filip Koper, który wyprowadził naszą drużynę na czterobramkowe prowadzenie. Między słupkami nieźle spisywał się Paweł Kiepulski, a pozostali gracze świetnie wykańczali kontrataki. Pomiędzy 12. a 26. minutą spotkania rywale zdołali tylko dwukrotnie pokonać naszego bramkarza. Do przerwy przyjezdni odrobili część strat (13:9). Na początku drugiej odsłony zawodów Meblarze dwukrotnie dali sobie zabrać piłkę, raz sytuację uratował Filip Koper. Dobrze piłkę rozgrywał Jakub Moryń, jego podania do kolegów z pola wielokrotnie zaskakiwały piłkarzy Warmii. Po bramkach Michała Tórza i Kamila Netza, gospodarze odskoczyli na sześć trafień (17:11). Niestety na kolejne musieli czekać kilka minut, a w tym czasie trzy gole zdobyli olsztynianie. Gdy przyszło przełamanie, nasi piłkarze znów odskoczyli na dość bezpieczną przewagę. Rywale mieli spore problemy z wykańczaniem ataków, a gdy w 55. minucie piłkę przejął i sam wykończył kontrę Adam Nowakowski, tablica wyników wskazywała 26:19. Wspomniany skrzydłowy był także autorem kolejnych dwóch bramek dla naszej drużyny i ustanowił wynik meczu na 28:19.

Meble Wójcik Elbląg - Warmia Olsztyn 28:19 (13:9)
       Wójcik
: Kiepulski, Fiodor, Ram - Moryń 7, Koper 5, Nowakowski 5, Janiszewski 3, Tórz 2, Olszewski 2, Adamczak 2, Grzegorek 1, Netz 1, Załuski.

Ostatni sparing Meblarze zagrają na wyjeździe 25 sierpnia o godz 17:30 z MMTS Kwidzyn, a pierwsze spotkanie PGNiG Superligi odbędzie się w Elblągu 1 września o godz. 18:30. Przeciwnikiem Wójcika będzie szczecińska Pogoń.