512 918 555

Wikingowie przybyli... Wikingowie przybyli...

Meblarze odpadli z Pucharu Polski (piłka ręczna)

Elbląg, Meblarze odpadli z Pucharu Polski (piłka ręczna) fot. Anna Dembińska

Szczypiorniści Wójcika nie zdołali pokonać Warmii i odpadli z dalszej rywalizacji w Pucharze Polski. Podopieczni Dariusza Molskiego przegrali w Olsztynie 22:28.

Elbląska drużyna rywalizację w tegorocznym Pucharze Polski rozpoczęła dopiero od finału wojewódzkiego, w którym przyszło jej po raz kolejny rywalizować z olsztyńskim zespołem. Warto przypomnieć, że w poprzednich edycjach tej imprezy nasza drużyna radziła sobie całkiem dobrze i dwa razy fani szczypiorniaka mieli okazję zobaczyć w elbląskiej hali wielokrotnych mistrzów Polski z Kielc. W tym roku niestety do Elbląga nie zawita żadna czołowa drużyna, bowiem olsztynianie wyeliminowali Wójcika z dalszej rywalizacji. W spotkaniu tym więcej minut na parkiecie spędzili zawodnicy, którzy mniej grają w pojedynkach ligowych.

Wynik meczu w Olsztynie otworzył Damian Spychalski, który podwyższył prowadzenie naszej drużyny na 3:1. Kolejne trzy gole padły łupem miejscowych i to oni wyszli na minimalne prowadzenie. Mecz był dość wyrównany i żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż jedno trafienie. W końcu sztuka ta udała się zawodnikom Warmii, którzy w 27. minucie prowadzili 12:10. Do końca pierwszej połowy skuteczniejsi byli elblążanie, dzięki czemu na przerwę schodzili przy wyniku 13:13.
     Po zmianie stron dwukrotnie do siatki trafił Mateusz Kopyciński, najskuteczniejszy zawodnik gospodarzy. W odpowiedzi dwa gole zdobył Adam Nowakowski, jeden Stanisław Gębala i Wójcik był o jedną bramkę lepszy. Jak się później okazało było to ostatnie prowadzenie naszej drużyny w tym meczu. Rywale byli skuteczniejsi w ataku i w kolejnych minutach dominowali na parkiecie. Od 42. do 49. minuty spotkania do siatki trafiali tylko olsztynianie, którzy rzucili w tym czasie aż sześć bramek. Nasza drużyna nie była w stanie odrobić siedmiobramkowej straty i ostatecznie przegrała 22:28.

Warmia Olsztyn - Meble Wójcik Elbląg 28:22 (13:13)
     Warmia:
Zakreta, Mateusz Gawryś - Kopyciński 10, Droździk 5, Królik 2, Deptuła 2, Dzieniszewski 2, Koledziński 2, Kondracki 2, Sikorski 2, Deptuła 1, Hegier, Żółtak, Krawczyk,
     Wójcik: Głębocki 1, Ram, Fiodor - Spychalski 5, Netz 3, Nowakowski 3, Malczewski 2, Serpina 2, Paweł Adamczak 2, Gębala 2, Olszewski 1, Malandy 1, Piotr Adamczak, Tórz, Kupiec, Szopa.

Przed Meblarzami bardzo ciężkie spotkanie, bowiem w najbliższą sobotę (31 października) zmierzą się na wyjeździe ze spadkowiczem z PGNiG Superligi Wybrzeżem Gdańsk.

• Panowie i panie Wójcik wiecie już kto awansuje do ekstraklasy? Dwie ekipy są mocniejsze w tym roku. Wybrzeże i Warmia. Może rozdzielimy Gdańsk i Olsztyn tak jak to jest na mapie ale w tym roku nie awansujemy. Opłaca się ten interes utrzymywać w 1 lidze? Lepiej na dziewczyny to przeznaczyć albo mocniej zainwestować w chłopaków, bo do 2020 roku nie awansujecie. Pan Wójcik postawił sobie za cel awans to chyba będzie chciał to zrealizować ale widzę że malutkimi kroczkami idziecie do przodu. Pamiętam jak kilka lat temu było mówione, że Wójcik ma grać w ekstraklasie w sezonie 2015/2016,żeby zdąrzyć na ME w Polsce i na boom w piłkę ręczą na ten rok. Ale chyba coś nie wyszło i w tym roku tez nie wyjdzie jak na zimę nie wzmocnicie się ekstraklaowymi zwodnikami i za dużo punktów nie stracicie do lidera do tej zimy. powodzenia
    3 1
    (2015-10-29)
  • DZIADY !!!!!
    2 1
  • Nie dać im kasy i won.
    2 1
  • W każdym kolejnym meczu "meblarze" potwierdzają kompletny brak formy i koncepcji gry. W każdej akcji totalna improwizacja. Gra w przewadze to tez indywidualne popisy zawodników, a nie gra na uzyskanie przewagi. Kolejna porażka z Warmia to już wstyd do kwadratu! Główny sponsor powinien się głęboko zastanowić i zareagować póki jeszcze czas.
    1 0
    zawodnik1(2015-10-29)
  • Gość dlaczego tak wyzywasz ludzi trochę kultury człowieku a może puchar Polski jest im nie na rękę a ty to masz jakieś niespełnione ambicje czy coś takiego.A może stanowisko jakieś cię ominęło i jesteś wściekły. Chłopaki grają najlepiej jak potrafią a wypłat nie można im zabrać na treningach ciężko pracują a pan jesteś ideał chodzący czy co bo widzę że potrafisz człowieku tylko krytykować nawet takie zespoły jak vive mają wpadki taki właśnie jest sport tak ze nie wyzywaj napisz co o tym sądzisz w kulturalny sposób to nie jest piłka nożna narazie.
    2 1
    Handball(2015-10-29)
  • Gościu szanowny co ciągle na nich psioczysz . Myślisz ze nikt nie wie kim jesteś ? Ciekawe kiedy w końcu się pod swoimi wypocinami podpiszesz . Synalkowi nie wyszło to już trzeba jechać po wszystkich dookoła .. tak trzymać panie grynis