Meblarze pokonali rezerwy Wisły (piłka ręczna)

Elbląg, Meblarze pokonali rezerwy Wisły (piłka ręczna)

W meczu 17. kolejki I ligi mężczyzn szczypiorniści Wójcika zmierzyli się z Orlen Wisłą II Płock. Meblarze wygrali 26:23 i zgarnęli dwa punkty. Zobacz zdjęcia z meczu. Meblarze tracą jedno oczko do drugiego w ligowej tabeli Wybrzeża Gdańsk.

Faworytem w dzisiejszym pojedynku był zespół z Elbląga. Meblarze, po 16 kolejkach, mieli dwadzieścia cztery punkty i zajmowali miejsce trzecie, rywale z jedenastoma oczkami mniej plasowali się pięć pozycji niżej. Podopieczni Dariusza Molskiego w minionej kolejce przegrali bardzo ważny pojedynek z Warmią Olsztyn i bardzo potrzebowali rehabilitacji. Wydawało się, że dzisiejszy rywal nie będzie stanowił dużego zagrożenia i naszym zawodnikom zwycięstwo przyjdzie dość łatwo, jednak już pierwsze minuty spotkania pokazały, że wcale tak nie będzie. Na parkiecie nie zobaczyliśmy dziś Damiana Malandego oraz Kamila Netza, a jedynie na rzut karny wyszedł na parkiet Michał Tórz, ponieważ narzeka na ból w kolanie.

Przyjezdni rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia i szybkich dwóch bramek. Meblarze mieli kolejną okazję do zdobycia pierwszej bramki w 2. minucie, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Marcin Szopa. Jak się później okazało ten element szczypiorniaka był dziś zmorą naszej drużyny. Na sześć podyktowanych karnych w pierwszej połowie, elblążanie wykorzystali tylko jeden, aż cztery obronili brakarze Wisły, a jeden trafił w poprzeczkę. W 4. minucie w końcu do siatki trafił Piotr Adamczak, ponownie sto osiemdziesiąt sekund później i tablica wyników wskazywała 4:6. Gdy płocczanie dwukrotnie trafili w słupek, elblążanie wyprowadzili kontrataki, dodatkowo gola dorzucił Paweł Adamcza oraz jego brat Piotr i Wojcik prowadził 9:7. Od 17. minuty praktycznie do końca pierwszej połowy na parkiecie dominowali gospodarze, trafiając do siatki rywala sześciokrotnie. Wynik byłby bardziej okazały jednak trzykrotnie spudłowali z linii 7. metra. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 16:13.
       Druga odsłona zawodów rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, bo to przyjezdni rzucili dwie pierwsze bramki. Kibice miejscowych na pierwsze trafienie czekali aż osiem minut, do tego czasu na parkiecie panował chaos. W kolejnych akcjach skutecznością popisał się Piotr Adamczak, który to w 46. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie 21:17. Przerwa zarządzona na prośbę trenera Orlenu nie wybiła z rytmu naszych graczy i po wznowieniu kontraktowali oni wynik meczu. W końcówce kilkoma interwencjami między słupkami popisał się Szymon Rybicki, umożliwiając swoim kolegom przeprowadzenie kontrataków i przewaga Wójcika zmalała do dwóch bramek (25:23). By uspokoić sytuację na parkiecie i przygotować akcję, o czas poprosił Dariusz Molski. Meblarze nie zrealizowali jednak planu, piłkę stracili, jednak na wysokości zadania stanął Adrian Fiodor. Wynik meczu na 26:23 ustanowił Oskar Serpina wykorzystując podanie od Pawła Adamczaka.

Meble Wójcik Elbląg - Orlen Wisła II Płock 26:23 (16:13)