Meblarze pokonali Sokoła (piłka ręczna)

Elbląg, Meblarze pokonali Sokoła (piłka ręczna)

Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli szczypiorniści Wójcika, po tym jak pokonali w Kościerzynie miejscowy Sokół Browar 31:30. W kolejny piątek (25 marca) elblążanie rozegrają arcyważny mecz z gdańskim Wybrzeżem.

Po zeszłotygodniowej wygranej drużyny Dariusza Molskiego nad Kaliszem, elblążanie jechali do Kościerzyny kontynuować zwycięską passę. W pierwszej rundzie Meblarze pokonali zawodników Sokoła ośmioma bramkami i na podobny rezultat liczyli w meczu rewanżowym. Kościerzynianie również liczyli na podtrzymanie dobrej serii, bowiem w ostatnich trzech pojedynkach zdołali wywalczyć pięć punktów.

Spotkanie od celnego rzutu rozpoczęli elblążanie, jednak gospodarze nie kazali długo czekać swoim kibicom na odpowiedź. Od początku meczu zawodnicy Sokoła narzucili swój rytm gry i szybko wyszli na kilkubramkowe prowadzenie. Meblarze mieli spore problemy z przedarciem się przez twardą defensywę kościerzynian, a sztuka ta udawała się tylko Piotrowi Adamczakowi, który jako jedyny w elbląskiej drużynie potrafił pokonać bramkarza rywali. Gdy cztery bramki z rzędu rzucili miejscowi zawodnicy, tablica wyników wskazywała 7:3. Meblarze mieli okazję poprawić dorobek bramkowy, jednak nie wykorzystali rzutu karnego. Co prawda podopieczni Andrzeja Gryczki również zmarnowali swoją okazję z linii 7. metra, jednak chwilę później mieli już pięć bramek przewagi. Czas zarządzony na prośbę Dariusza Molskiego pozwolił uporządkować grę Meblarzy, bowiem po wznowieniu ich gra była już zdecydowanie lepsza. W ataku świetnie spisywał się Michał Tórz i po jednej z jego bramek było 10:9. Do końca pierwszej połowy gra była już zdecydowanie bardziej wyrównana, a chwilę przed syreną kończącą pierwsza połowę Piotr Adamczak wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Do siatki zdołał jednak jeszcze trafić najskuteczniejszy w meczu Szymon Kmieć i zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 15:15.
       Druga odsłona zawodów miała już zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg i tylko na początku prowadzili gospodarze. Później do siatki trafił Michał Tórz oraz Jakub Olszewski i Meblarze mieli bramkę więcej. Do 45. minuty mecz trwała naprzemienna wymiana ciosów, a po kolejnych trzech, tablica świetlna wskazywała remis po 24. Gdy trzy bramki z rzędu rzucili zawodnicy Wójcika, wydawało się, że spokojnie wygrają mecz. Gospodarze odpowiedzieli jednak taką samą liczbą trafień i spotkanie niejako zaczęło się od nowa. Na parkiecie trwał zacięty bój i minutę przed końcem spotkania nadal trudno było wskazać kto zwycięży. W ostatniej minucie meczu gola zdobył Marcin Szopa i Wójcik prowadził 31:30. Gospodarze mieli jeszcze szanse na urwanie punktu naszej drużynie, bo grali w przewadze a dodatkowo wyprowadzili bramkarza, jednak ich rzut obronił Adrian Fiodor.

Sokół Browar Kościerzyna - Meble Wójcik Elbląg 30:31 (15:15)

Sokół
: Pieńczewski, Świrkula - Kmieć 10, Reichel 6, Lisiewicz 5, Bronk T. 2, Jasowicz 2, Szala 2, Skwierawski 1, Czaja 1, Piechowski 1, Bronka A.,Bednarek, Miszczak, Zimmerman, Żynda.
       Wójcik: Głębocki, Fiodor - Tórz 8, Adamczak Piotr 8, Szopa 3, Olszewski 3, Malczewski 2, Dorsz 2, Adamczak Paweł 2, Serpina 2, Netz 1, Gębala, Kupiec, Malandy, Nowakowski.

ŚKPR Świdnica - Wolsztyniak Wolsztyn 21:22
       Orlen Wisła II Płock - Warmia Olsztyn (24 marca)

Kolejne spotkanie elblążanie rozegrają w piątek 25 marca o godz. 18, a ich rywalem będzie konkurent do awansu, czyli gdańskie Wybrzeże. Zwycięstwo pozwoli utrzymać Meblarzom drugie miejsce w ligowej tabeli. Gdańszczanie mają jeszcze do rozegrania zaległy pojedynek z młodzieżą ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego i z punktem straty plasują się zaraz za Wójcikiem.