Meblarze rozstrzelali SMS (piłka ręczna)

Elbląg, Meblarze rozstrzelali SMS (piłka ręczna)

Szczypiorniści KS Meble Wójcik Elbląg pokonali na wyjeździe młodych graczy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego 38:26. Po tej wygranej podopieczni Dariusza Molskiego mają na swoim koncie czternaście punktów.

Mecz gdańszczan z Wójcikiem miał być dla elblążan łatwym dostarczycielem punktów. Młodzi adepci szczypiorniaka nie powinni stanowić problemów dla bardziej doświadczonych graczy Dariusza Molskiego, bowiem do tej pory zdobyli zaledwie sześć punktów. W spotkaniu nie zagrał kontuzjowany Grzegorz Dorsz i Adrian Fiodor, a więcej czasu na parkiecie spędzili zawodnicy, którzy do tej pory grali w mniejszym wymiarze.

Wynik spotkania otworzył Stanisław Gębala, a po dwóch bramkach z rzędu Jakuba Malczewskiego, Wójcik prowadził 3:1. W wyjściowym składzie znalazł się Adam Nowakowski, który wykorzystał swoją szansę i po dwóch bramkach wyprowadził Meblarzy na prowadzenie 6:2 w 9. minucie. Podopieczni Dariusza Molskiego grali dobre w ataku, nie mieli również problemów z ustawieniem szczelnej defensywy i wyprowadzaniem kontrataków. Po kwadransie gry tablica wyników wskazywała 4:10. Kolejne minuty meczu były bardziej wyrównane i do 27 minuty drużyny praktycznie naprzemiennie trafiały do siatki. Ostatnie akcje pierwszej połowy to popis gry Oskara Serpiny, który rzucił trzy bramki, jedną dołożył Adam Nowakowski i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 14:23.
       Po zmianie stron na dziesieciobramkowe prowadzenie wyprowadził naszą drużynę Kamil Netz. Co prawda chwilę później gdańszczanie zniwelowali straty do ośmiu goli, jednak po trzech trafieniach z rzędu, Wójcik wygrywał 28:17. Od 43. minuty obie drużyny seryjnie zdobywały bramki. Najpierw trzy gole zdobyli gracze SMS, a zaraz taka samą liczba trafień odpowiedzieli elblążanie. Końcówka meczu należała już jednak do Meblarzy. Pięć bramek i tylko jedna stracona, pozwoliło zawodnikom Wójcika objąć czternastobramkowe prowadzenie. Ostatecznie gospodarze odrobili dwa oczka i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Elbląga 38:26.

Dariusz Molski - Mecz od początku dobrze wyglądał, graliśmy konsekwentnie w ataku. Zawodnicy byli skoncentrowani i mocno zmotywowani na zwycięstwo. Objęliśmy prowadzenie już na początku, a później przewaga rosła. Były kontrataki, dobra obrona, przechwytywaliśmy piłkę. Graliśmy całym składem i cieszy to, że ci którzy do tej pory grali mniej, wykorzystali swoją szansę. Po raz kolejny dobrze zagrał Marcin Głębocki, a także Jakub Malczewski, chociaż w drugiej połowie w ogóle nie grał. Cieszy też postawa Kamila Netza. Każdy z zawodników wniósł coś dobrego w ten mecz.

SMS Gdańsk - Meble Wójcik Elbląg 26:38 (14:23)