Meblarze zdobyli Malbork (piłka ręczna)

Elbląg, Meblarze zdobyli Malbork (piłka ręczna)

W meczu 22. kolejki I ligi mężczyzn szczypiorniści Wójcika pokonali w Malborku miejscową Pomezanię 33:26. Było to szóste z rzędu zwycięstwo Meblarzy. Zobacz zdjęcia.

Pojedynki pomiędzy Wojcikiem a Pomezanią zawsze dostarczały dużo emocji, jednak w Malborku zazwyczaj zwyciężali gospodarze. Nasza drużyna nie mogła doznać dziś porażki na terenie rywala bo ta znacznie oddaliłaby ich od szansy na upragniony awans. W tym sezonie malborczycy nie spisują się zbyt dobrze i po 21. kolejkach zgromadzili 24 punkty i zajmowali dopiero siódme miejsce. Z kolei nasza drużyna miała aż o dziesięć oczek więcej i plasowała się pięć pozycji wyżej. Przed dzisiejszym starciem jako faworyta wskazywało się Wójcika, m.in. dlatego że jechał do Malborka w optymalnym składzie, gospodarze natomiast mieli do dyspozycji tylko dziewięciu zawodników z pola i trzech bramkarzy.

Meblarze rozpoczęli pojedynek w Malborku od mocnego uderzenia i po golu Marcina Szopy w 4. minucie prowadzili 3:1. Szybko o czas poprosił szkoleniowiec Pomezanii, jednak jego sugestie na niewiele się zdały. Elblążanie dobrze przesywali się w obronie i nie mieli praktycznie żadnych problemów ze sforsowaniem defensywy malborczyków. Kolejny już mecz bardzo skuteczny w ataku był Piotr Adamczak i gdy trafił po raz kolejny w 15. minucie, elblążanie prowadzili już 9:4. Kolejne minuty meczu były już zdecydowanie bardziej wyrównane, nasza drużyna prowadziła piecioma-sześcioma golami. Nieźle między słupkami spisywał się Adrian Fiodor, a po drugiej stronie Marcin Kochański. Elblążanie grali bardzo dobrze w ofensywie, a jednym z mankamentów pierwszej połowy były rzuty karne, bo na cztery podyktowane udało się wykorzystać tylko dwa. Po trzydziestu minutach gry tablica wyników wskazywała 17:12.

Drugą odsłonę zawodów od dwóch celnych rzutów rozpoczął Marcin Szopa. Mały zastój elblążanie zanotowali pomiędzy 36. a 41. minutą, kiedy to nie trafili do siatki rywala ani razu, a stracili w tym czasie trzy bramki. Gdy Meblarze wyeliminowali błędy, ich gra wróciła na właściwe tory. Dobrze na kole spisywał się Oskar Serpina, który rzucił trzy bramki z rzędu dla naszej drużyny i przewaga znów wzrosła do sześciu goli (24:18). Gospodarze próbowali gonić wynik, jednak błędy i okrojony skład mocno im to utrudniały. Z kolei Dariusz Molski mógł swobodnie rotować składem i w dzisiejszym pojedynku na parkiecie pojawili się wszyscy zawodnicy wpisani do protokołu meczowego. W 54. minucie, po bramce z rzutu karnego Marcina Szopy, Wójcik prowadził 30:23. W kolejnych minutach sporo krwi naszym zawodnikom napsuł najmłodszy bramkarz Malborka, który bronił nawet w sytuacji sam na sam. Elblążanie potrafili jednak utrzymać wysokie prowadzenie i ostatecznie wygrali 33:26.

Dariusz Molski - Wygraliśmy 33:26, różnica jest wyraźną, ale mecz był równym widowiskiem. Jak my oddaliśmy parę nieskutecznych akcji, chłopaki z Malborka zaraz podgonili i robiło się gorąco. Wynik cały czas balansował między trzy a sześć, także spokoju nie było ani przez chwilę. Naszym plusem było to, że mamy szesnastu w miarę równych ludzi, każdy wchodzi na boisko i coś od siebie wnosi. Malbork jest w gorszej sytuacji, bo ma zawężony skład. Cieszymy się, że mamy kolejne punkty.

Pomezania Malbork - Meble Wójcik Elbląg 26:33 (12:17)