Meblarze znów słabsi tylko o jedną bramkę (piłka ręczna)

Elbląg, Meblarze znów słabsi tylko o jedną bramkę (piłka ręczna)

Szczypiorniści Wójcika zagrali trzeci mecz z rzędu o ligowe punkty przed własną publicznością. Niestety dzisiejszy rywal Meblarzy Górnik Zabrze rzucił jedną bramkę więcej i wygrał 27:26. Zobacz zdjęcia z meczu.

Stal Mielec i Gwardia Opole to drużyny, które w lutym próbowały wyrwać punkty beniaminkowi PGNiG Superligi. O ile pierwszemu zespołowi sztuka ta się udała, o tyle drugi musiał przełknąć bolesną gorycz porażki, bo to Meblarze wygrali 23:20 i tym samym odnieśli drugie zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dzisiejszy przeciwnik elblążan to piąta drużyna minionego sezonu. Obecnie zespół Ryszarda Skutnika z dwudziestoma dwoma punktami zajmuje trzecie miejsce w grupie pomarańczowej, elblążanie z kolei z pięcioma oczkami plasują się w grupie granatowej na miejscu siódmym. Stawką dzisiejszego meczu były dwa punkty. W naszej drużynie, oprócz kontuzjowanych zawodników, zabrakło także chorego Mikołaja Kupca. Do składu wrócił natomiast Paweł Adamczak, zatem nasz szkoleniowiec miał dziś do dyspozycji czterech rozgrywających, dwóch skrzydłowych, trzech bramkarzy i trzech obrotowych.
       Wynik meczu bardzo szybko otworzyli gospodarze, a autorem pierwszej bramki był Jakub Olszewski. Obie drużyny w pierwszych akcjach skupiły się na ofensywie i w 4. minucie miały już na swoim koncie po dwa trafienia. Dwa błędy Górnika natychmiast wykorzystali nasi gracze i objęli prowadzenie 4:2. Rywale trzecią bramkę rzucili dopiero w 10. minucie spotkania i od tego czasu trafiali już systematycznie. Po golu Adama Nowakowskiego z linii 7. metra, Meblarze powadzili 6:4. W kolejnych minutach obie drużyny rzuciły po dwie bramki i o czas poprosił wyraźnie niezadowolony Ryszard Skutnik. Po wznowieniu to nasi gracze dwoili się i troili w obronie i byli zdecydowanie bardziej skuteczni, dzięki czemu w 18. minucie odskoczyli na trzy gole. Zaraz potem między słupkami zabrzańskiej bramki stanął reprezentant Polski Mateusz Kornecki. Pojawienie się czołowego golkipera przyjezdnych nic nie pomogło. Elblążanie powiększali swoją przewagę i po kontrze Grzegorza Dorsza tablica wyników wskazywała 13:8. Po tej akcji wspomniany skrzydłowy z urazem nogi opuścił parkiet. Do końca pierwszej połowy trwała naprzemienna wymiana ciosów, a już po syrenie rzut karny wykorzystał Rafał Gliński i na przerwę piłkarze zeszli przy wyniku 18:15.
       Górnik świetnie rozpoczął drugą połowę zawodów i odrobił straty z nawiązką. Meblarze grali w tym czasie w osłabieniu, oddawali niecelne rzuty, mylili się także przy podaniach. Już na początku 34. minuty o czas poprosił Jacek Będzikowski. Po przerwie Bartosz Dudek powstrzymał przyjezdnych przed ucieczką, a trwającą blisko sześć minuty niemoc strzelecką przerwał Adam Nowakowski wykorzystując rzut karny. Od tego czasu mecz był bardzo wyrównany i bramki padały naprzemiennie, do stanu 22:22. Kolejne parady Bartosza Dudka pozwoliły naszym piłkarzom odskoczyć na dwa gole. Przyjezdni próbowali ratować sytuacje wyłączając Piotra Adamczaka z rozegrania. Poza tym wzmocnili defensywę, do tego doszły interwencje Martina Galii i znów szybko odrobili straty. W 55. minucie tablica wyników wskazywała 25:25. Trzy kolejne trafienia zabrzan praktycznie przesądziły losy meczu. Meblarze wychodzili na czyste pozycje, jednak ich rzuty wybraniał Galia. Dwanaście sekund przed syreną kończącą mecz gola na 26:27 rzucił Piotr Adamczak. Osiem sekund później Ryszard Skutnik poprosił o czas i było już wiadomo, że Meblarze tego meczu nie wygrają.

Meble Wójcik Elbląg - NMC Górnik Zabrze 26:27 (18:15)
       Wójcik
: Dudek, Fiodor, Ram - Nowakowski 6, Olszewski 6, Adamczak Piotr 6, Moryń 3, Janiszewski 2, Dorsz 1, Malandy 1, Żółtak 1, Adamczak Paweł.
       Górnik: Kicki, Kornecki, Galia - Tatarintsev 7, Tokaj 5, Niedośpiał 4, Kryński 3, Daćko 2, Tomczak 2, Gromyko 2, Bushkou 1, Gliński 1, Piątek, Ścigaj, Fąfara.

Kolejnym rywalem Wójcika będzie KPR Legionowo. Mecz rozegrany zostanie w Elblągu 24 lutego o godz. 18:30.

• Brawo za walkę, super mecz. Mamy kibiców w Elblągu to widać było dzisiaj tylko trzeba się zorganizować. Uczmy się Superligi razem z zawodnikami i działaczami. Niech wiedzą, że mają dla kogo grać.
    11
    6
    Kibicować!!! (2017-02-17)
  • mecz byl do wygrania, bylo 5 bramek przewagi dla naszych. niestety krycie indywidualne naszego 1 zawodnika wybilo nas kompletnie z koncepcji na gre. Nie ma u nas wogole skrzydel, a 3 zawodnikow ze srodka pola calego meczu nie wygra. Kibicow bylo wiecej bo ostatnia wygrana byla tego przyczyna. Beda zwyciestwa, wyniki to i hala sie zapelni... porazki niestety frekwencji nie zwieksza
  • Ty na jakim meczu byłeś? Skrzydeł nie ma? Nowakowski 6 bramek to z skąd wyciągnął (tak tak z karnych bla bla bla) Nasi sił nie mieli. .jeden na zmianę był, tego nie zauważyłeś? Znowu jakieś chyba niespełnione ambicje. .a tydzień temu pod niebiosa wychwalanie chłopaków, a dziś co?! załosne. .
  • rusek 2,08 nas zalatwil
  • Słabiutko, słabiutko. Wygrywać mecz kilkoma bramkami i tak przegrać ? Ale jest jeden plus. Zdobyli więcej bramek niż ich średnia 21.Możliwe, że z Legionową wygrają. NIech nastawiają się na Puchar Polski i grają w FINAL FOUR, może wtedy Elbląg coś zorganizuje i będą pełne trybuny.
  • Słabiutko, słabiutko chłopie ty tylko piszesz te głupie komentarze dla zasady? Nie było słabiutko bo Zabrze to nie są chłopcy do bicia. Tak naprawdę powinni nas wciągnąć nosem ale chyba tak nie było co? Pomyśl nim coś wypocisz.
  • Final Four z automatu organizowany jest w Warszawie.
  • kto by się spodziewał? TYLKO START
    4
    7
    kibicsese(2017-02-17)
  • KIBICOWAĆ - zobacz jakim składem ten Górnik przyjechał. Grali 12stoma tak jak i my, a nazwiska też nie powalają. Ta liga oprócz Vive, Wisły i Azotów jest słabiutka i wystarczyło z tym trenerem wzmocnić trochę w zimie ekipę i waliliby wszystkie ekipy poniżej trzeciego miejsca, a tak podnieta, bo przegrali jedną bramką, a wygrywali 5 cioma. To jest polska mentalność i nigdy nie będziemy mistrzami z takim podejściem do meczu. JAk sobie wyobrażacie zawodników po takim meczu ? Fajnie, że przegraliśmy jedną, czy wku. .. ., że wygrywalismy i przegraliśmy ? To drugie podejście gwarantuje rozwój zawodników i drużyny. Powodzenia chłopaki i walczcie o kontrakty na następny sezon
  • Co ty pieprzysz jakim składem przyjechali? To właśnie jest polska mentalność szukać w dziury całym. Nie daliśmy tej drużynie szansy na pokazanie się. Przegrała że słabym mielcem i z silnym Zabrzem. Powinniśmy zrozumieć, że w Elblągu gramy do jednej bramki. Jest miejsce dla kibiców Startu i Wójcika. Ten skład dostał szansę na pokazanie się w superlidze. Niektórzy wykorzystali swoją szansę inni nie. Rozliczymy ich po sezonie jak na razie są według mnie miłym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę obecną kadrę. Wstydził byś się gdyby dzisiejszym mecz był w tv?chyba nie. Pozdrawiam
  • Dudek w Mmts, także tyle ze wzmocnień
    2
    1
    Koleco(2017-02-18)
  • Cieszy chociaż trochę większa liczba kibiców na meczu , musimy wspierać chlopakow !! Co do następnego sezonu, mam nadzieje ogromna ze Dudek jednak zostanie , Trzeba za wszelka cena zatrzymać najlepszych plus zagarnąć 2,3 wzmocnienia