Wtorek 25-09-2018, imieniny Władysława, Aurelii

Meble II Wójcik z pierwszym zwycięstwem w sezonie

Elbląg, Meble II Wójcik z pierwszym zwycięstwem w sezonie

W II kolejce spotkań III ligi piłkarzy ręcznych szczypiorniści Mebli Wójcik II Elbląg odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo. Podopieczni Andrzeja Rusznickiego pewnie pokonali na własnym terenie Jeziorak Iława 40:31(19:14).

W pierwszym meczu sezonu, przed dwoma tygodniami, Meblarze ulegli w Ostródzie miejscowemu Orkanowi, więc do meczu z Iławą elblążanie przystąpili podwójnie zmotywowani z zamiarem pewnego zwycięstwa i zmazania plamy po ostatniej porażce.
     Mecz od samego początku ułożył się znakomicie dla gospodarzy. W 10. minucie elblążanie odskoczyli rywalowi na 7:2 i do końca pierwszej połowy taka różnica bramek została utrzymana. W 40 minucie, po bramce Michała Grzybka, Meblarze prowadzili 26:18 i do ostatniego gwizdka sędziego spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na   parkiecie ostatecznie zwyciężając różnicą dziewięciu trafień. W całym spotkaniu elblążanie momentami grali ciekawie w ataku czego efektem jest liczba zdobytych bramek. Minusem była gra w defensywie, kiedy to często brakowało koncentracji i gdyby nie znakomita postawa w bramce Adama Kozika, Meblarze mogliby mieć większe problemy z odniesieniem zwycięstwa.

Meble Wójcik II: Adam Kozik, Dawid Smoliński - Paweł Grynis 13, Grzegorz Sieńkowski 8, Michał Grzybek 5, Krzysztof Koteluk 4, Tomasz Estal 3, Łukasz Nikoporowicz 2, Łukasz
     Janowicz 2, Robert Długosz 2, Piotr Sadowski 1.

Następne spotkanie szczypiorniści Mebli Wójcik II Elbląg rozegrają dopiero 21 listopada na własnym terenie z MTS Kwidzyn.