Męczarnie lidera (halówka II)

Prowadzący po pierwszej kolejce Metrotest musiał się sporo namęczyć, by w drugiej kolejce zdobyć komplet punktów w meczu z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym. Najwyższe zwycięstwo odniosła natomiast Lira, która pokonała AZS Jański aż 8:0.

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie w drugiej kolejce piłkarze Liry, którzy ekipie AZS Jański strzelili aż osiem bramek. Początek meczu nie zapowiadał jednak tak wysokiej wygranej Liry. Przez osiem pierwszych minut obie drużyny toczyły dość wyrównany pojedynek. Festiwal strzelecki rozpoczął w 8 min. Maciej Szafran. Niespełna minutę później po bramce Jana Rogali było już 2:0. W pierwszej części meczu Lira jeszcze powiększyła prowadzenie. Ty razem na listę strzelców wpisali się ponownie Szafran oraz Marcin Grubecki. W drugiej połowie nadal stroną przeważającą byli piłkarze Liry, którzy swoją przewagę udokumentowali kolejnymi bramkami. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Grubecki, po jednym trafieniu zaliczyli Szafran oraz Rogala i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Liry 8:0.

Mecz kolejki
     Bardzo ciekawe widowisko stworzyły zespoły Wiarusa i PKP, zresztą spotkanie to było nazwane meczem kolejki. Jak się można było spodziewać, oba zespoły rozpoczęły ostrożnie, wiedząc, jaką siłą dysponuje rywal. Po pierwszej bezbramkowej acz ciekawej połowie, w drugiej wreszcie padły bramki. W 16 min. ładnym strzałem popisał się Przemysław Gruszka i Wiarus prowadził 1:0. Odpowiedz PKP była natychmiastowa. Niespełna minutę później do wyrównania doprowadził Patryk Nowicki. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, dwie decydujące akcje przeprowadził Wiarus. Najpierw w 26 min. na 2:1 podwyższył Cezary Chwoszcz, a minutę później wynik meczu na 3:1 ustalił Michał Boryczewski.

Waleczny WSZ
     Spore problemy z odniesieniem zwycięstw miał lider po pierwszej kolejce Metrotest, który podejmował reprezentację Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Początek spotkania to wyrównana gra obu zespołów z niewielkim wskazaniem na WSZ. Później groźnie atakowali piłkarze Metrotestu, ale bez skutku. Pierwsza połowa zakończona bezbramkowym remisem bardziej zadawalała piłkarzy WSZ. Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze Metrotestu, którzy w 17 minucie po bramce Janusza Kozieła objęli prowadzenie 1:0. Pięć minut później było już 2:0 po golu Tomasza Szewczuka i wydawało się, że Metrotest może być już spokojny o wygraną. Jednak w 26 min. kontaktową bramkę zdobył Piotr Orzechowski i do końca meczu ważyły się losy tego pojedynku Ostatecznie jednak lider zdołał utrzymać prowadzenie zarówno w meczu, jak i w tabeli.

Wyrównany bój
     Zacięty i ciekawy przebieg miało także spotkanie pomiędzy zespołami Amatorzy i Karo. Kibice obejrzeli wprawdzie tylko trzy bramki, ale sytuacji strzeleckich było zdecydowanie więcej. Spotkanie rozpoczęło się po myśli zespołu Karo, który po golu Kamila Piotrowskiego objął prowadzenie. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Sławomir Heida. W drugiej połowie mecz nadal mógł się podobać, było sporo podbramkowych akcji, ale brakowało bramek. O losach meczu przesądziła akcja z 27 min., po której Piotrowski po raz drugi wpisał się na listę strzelców i tym samym dał zwycięstwo ekipie Karo. Zespół ten po dwóch kolejkach znajduje się na drugim miejscu w tabeli, co, patrząc na poprzedni sezon, trzeba uznać za niespodziankę.

Kolejne punkty
     Pewne zwycięstwa zanotowały zespoły East Express, Troll i Pujan. Ci pierwsi praktycznie bez większych problemów uporali się z Krometem, wygrywając 4:1. Podobnie łatwe punkty zdobył Troll, pokonując 7:3 ekipę Neksusa. Wyrównane w tym meczu były tylko pierwsze minuty pojedynku. Później coraz częściej do głosu dochodzili piłkarze Trolla, co w konsekwencji przełożyło się na wynik. Kolejne trzy punkty zdobył teżt Pujan. Zespół ten w drugiej kolejce uporał się z drużyną ADI, wygrywając 3:0. Dwie bramki dla Pujana zdobył Daniel Czajka, jedną Jarosław Grochowski.
     Mecz pomiędzy zespołami Specjal II i PKS został przełożony na wtorek 22 listopada na godz. 17.45. Zostanie rozegrany w hali MOS przy ul. Kościuszki.

Komplet wyników 2. kolejki:

East Express - Kromet 4:1 (2:0)
     1:0 - Rentflejsz (5.), 2:0 - Bieńko (9.), 3:0 - Rentflejsz (19.), 3:1 - Deorocki (22.), 4:1 - Bieńko (26.).

Lira - AZS Jański 8:0 (4:0)
     1:0 - Szafran (8.), 2:0 - J. Rogala (9.), 3:0 - Szafran (12.), 4:0 - Grubecki (14.), 5:0 - Grubecki (21.), 6:0 - Szafran (22.), 7:0 - Grubecki (23.), 8:0 - J. Rogala (28.).

Wiarus - PKP 3:1 (0:0)
     1:0 - Gruszka (16.), 1:1 - P. Nowicki (17.), 2:1 - Chwoszcz (26.), 3:1 - Boryczewski (27.).

Troll - Neksus 7:3 (2:1)
     1:0 - J. Czyżak (10.), 2:0 - J. Czyżak (10-k.), 2:1 - Stelmach (13.), 3:1 - K. Czyżak (19.), 4:1 - Ł. Kuliński (20.), 5:1 - Ł. Kulińki (22.), 5:2 - Sulikowski (24.), 6:2 - J. Czyżak (27.), 6:3 - Fercho (27.), 7:3 - K. Czyżak (29.).

WSZ - Metrotest 1:2 (0:0)
     0:1 - Kozieł (17.), 0:2 - Szewczuk (22.), 1:2 - Orzechowski (26.).

ADI - Pujan 0:3 (0:1)
     0:1 - Czajka (2.), 0:2 - Czajka (16.), 0:3 - Grochowski (25.).

Amatorzy - Karo 1:2 (1:1)
     0:1 - Piotrowski (1.), 1:1 - Heida (13.), 1:2 - Piotrowski (27.).

Klasyfikacja strzelców:
     6 bramek:
     Tomasz Nowicki (PKP)
     5 bramek:
     Marcin Grubecki (Lira)
     3 bramki:
     Marcin Lubowiecki, Piotr Rentflejsz (obaj East Express), Kamil Kopycki, Kamil Piotrowski (obaj Karo), Patryk Nowicki (PKP), Dariusz Tyburski, Mariusz Goryszewski (PKS), Daniel Czajka (PUjan), Maciej Szafran (Lira), Jakub Czyżak (Troll).

Zestaw par 3. kolejki - 26 listopada (sobota): PKS - ADI godz. (14.00), Pujan - Amatorzy (14.35), Metrotest - Specjal II (15.10), Neksus - WSZ (15.45), PKP - Troll (16.20), Kromet - Wiarus (16.55), AZS Jański - East Express (17.30), Karo - Lira (18.05).

• Dla zabawy zaryzykuję już po dwóch kolejkach końcowy układ w tabeli: miejsce 1: Metrotest, miejsca 2-3: Wiarus i PKS (niekoniecznie w tej kolejności), miejsca 4-6: PKP, Lira, East Express, miejsca 7-8: Troll i Pujan, miejsca 9-10: Karo i Kromet, miejsca: 11-13: Specjal II, WSZ i ADI a trzy ostatnie miejsca to wg mnie Neksus, Amatorzy i AZS Jański.
    0
    0
    Hazardzista(2005-11-21)
  • No to se Tomek z PKP niepostrzelał w tym meczyku.I gdzie ta jego armata? Pewnie się mu amunicja skonczyła.Tak jak przewidywali wszyscy to juz koniec jego kariery snajpera w tej lidze.No może jeszcze z Janskim troszeczke postrzela, ale to juz było by na tyle. A co do kolejniości w tabelce to przewiduje że na 1 miejsce porozegraniu zaległego meczu ze Specjalem II wskoczy PKS.
    0
    0
    Wizard(2005-11-21)
  • ...a moglo dojsc do niespodzianki, gdyby Darek nie zmarnowal setki w ostatniej minucie... Mowa o meczu WSZ-Metrotest. Ale i tak bylo niezle.
  • Oj było, a ile zmarnowanych sytuacji z drugiej strony? Pozdrowienia dla WSZ
  • Ktos chyba pomylilym mecze piszac ze mecz metrotest-wsz byl meczem wyrownanym(czy z lekka przewaga wsz)Sercem za wsz ale obiektywnie trzeba oddac ze metrotest byl o klase lepszym zespolem,ale przy odrobinie szczescia bylby remis.pozdro dla obydwu druzyn i powodzenia:)
    0
    0
    OBSEWRATOR(2005-11-21)
  • Do OBSEWRATOR: Widzę, że ktoś ma tutaj problemy z rozumieniem słowa pisanego. Z tego co widzę to jest tu napisane, że tylko na początku mecz był wyrównany z lekkim wskazaniem na wsz. Początek meczu to chyba nie cały mecz co panie obserwator????
    0
    0
    bacznyobserwator(2005-11-21)
  • Metrotest jest druzyna ewidentnie najlepsza, najbardziej zgrana i doswiadczona jezeli chodzi o rozgrywki halowe. Poza tym w swoich szeregach maja "profesjonaliste" :) tzw. "Janka" z Olimpi, ktory potrafi w pojedynke wygrac spotkanie (niczym Ronaldinho). Dlatego tez, uwazam, iz kazde inne miejsce niz 1 bedzie zaskoczeniem. Co do 2 nastepnych miejsc premiowanych awasem, to moim skromnym zdaniem walka bedzie sie toczyc pomiedzy ekipami Karo, Trolla, Wiarusa, Pks i Pujana. Jak ktos juz wczesniej zauwazyl Karo i Trolle to druzyny mlode i zdolne + ten Rajkiewicz (Troll). Pks to "stare lisy" czyli Tyburski czyt. "Daddy" oraz Łojek czyt. Łojjjjjo!!ajjj:)). Naprawde ciekawa ekipka. Wiarus to przede wszystkim silna obrona w postaci Chwoszcza oraz ten grajek z Zatoki Braniewo (kolejny "profesjonalista":)) oraz Bandito. Minusem tej druzyny jest Pan o niezbyt madrej ksywie BP. Pujan po pozbyciu sie Baldygi, Kuby i Mirmila graja o "niebo" lepiej. Tyl "trzyma" niejaki Czarny zas za bramki odpowiedzialny jest Osol oraz Kluczyk. Janski, Specjal II, Neksus, Amatorzy, WSZ - te druzyny moim zdaniem, wraz z koncem rozgrywek, pozegnaja sie z II Liga. Na typowanie indywidualnych wyroznien jeszcze przyjdzie pora.
    0
    0
    Obserwator(2005-11-21)
  • Moim zdaniem jest za duzo druzyn w II Lidze. Za duzo druzyn odstaje.
  • do bacznyobserwator.jak ogladales mecz to powinienes zauwazyc ze przedewszytstkim poczatek to miazdzaca przewaga metrotestu.Potem do zespolu wkradlo sie zdenerwowanie i nie bylo juz tak dobrze,co w koncowce wykorzystal wsz...wiec nie jestes tak bacznym obserwatorem skoro tego niezauwazyles!!!
    0
    0
    OBSERWATOR(2005-11-21)
  • Panowie z Metrotestu - pozdrawiam Was i trzymam za Was kciuki. Zaluje ze nie moge byc z Wami ale tak musialo byc. Jestem duchem z Wami i sledze Was i dopinguje naokraglo. Pozdrowienia dla calej ekipy
    0
    0
    Misiek(2005-11-21)
  • Najslabszym ogniwem WIARUSA jest ten lalus z nr 22 na koszulce, a co do BP to calkiem niezly zawodnik, sprawdzil sie w ostatnim meczu na brameczce.
  • Metrotest tego nie wygra. Obserwator zapamiętaj ten swój przemądrzały wpisik i przeczytaj na końcu ligi. Podejrzewam, że nie wyjdziesz z nory przez tydzień czasu. Druga kolejka, a ty oszołomie miejsca rozdajesz. Przypomnij swoje wpisy z poprzedniego sezonu słabiutki obserwatorze.