Medale dla Orląt (short track)

Elbląg, Medale dla Orląt  (short track)

W miniony weekend odbyły się ogólnopolskie zawody rankingowe w short-tracku w Gdańsku. Były to zawody okraszone sukcesami. Startowało w nich 15 elblążan, padło 7 rekordów życiowych.

Z bardzo dobrej strony pokazała się Ada Jażdżyńska wygrywając bieg na jeden kilometr (w którym uzyskała trzecią klasę sportową z czasem 1.48,870!) i wielobój oraz zajmując drugie miejsce na 500 i 777 metrów. Nasze sprinterki: Kamila Stankiewicz i Julia Murszewska na 500 metrów stanęły na trzecim stopniu podium w swoich kategoriach. W grupie wiekowej młodzika Jędrzej Borowiecki zdobył srebrne medale zarówno na 1000, 500 jak i na 1500 metrów, co dało mu w rezultacie drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Świetne starty zaliczył również Jakub Olak, który wygrał bieg na 500 m i był trzeci na dystansie 333 metrów, co uplasowało go na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Zawody te można zdecydowanie zaliczyć do udanych. Wszystkim startujący gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Kolejne starty naszych zawodników będą miały miejsce już za dwa tygodnie na zawodach międzynarodowych Evo Cup w Białymstoku.