Medale elblążan w Pucharze Polski (kick-boxing)

Przełożony z powodu żałoby narodowej Puchar Polski w kick-boxingu doszedł do skutku w miniony weekend. Turniej odbył się w Węgrowie, a uczestniczyli w nim z powodzeniem reprezentanci Elbląskiego Klubu Karate prowadzeni przez trenera Piotra Lichocińskiego.

Elbląscy kickbokserzy, startujący w Polish Open Seniorów w formule semi contact z udziałem 79 zawodniczek i zawodników z 22 klubów zdobyli 5 medali. Srebrny krążek wywalczył Adrian Durma (69 kg), a brązowe Patryk Hospodar i Mateusz Laskowski (obaj 57 kg), Marek Kaźmierczak (63 kg) i Artur Zieliński (89 kg).
       Do rywalizacji w Polish Open Seniorów w formule light contact stanęło 107 zawodniczek i zawodników z 43 klubów. W tak licznej rywalizacji zawodnicy Elbląskiego Klubu Karate wywalczyli dwa medale: srebrny Adrian Durma (69 kg) i brązowy Patryk Hospodar (57 kg).
       Ciekawostką jest informacja, że Żaneta Cieśla znana z bokserskich umiejętności w elbląskim UKS „Kontra”, także stanęła do walki o medale w formule light contact i w kategorii wagowej 55 kg wywalczyła brąz dla KS „Polonia” Pasłęk.