Medale i życiówki w short tracku

Elbląg, Medale i życiówki w short tracku
(fot. nadesłana)

W weekend łyżwiarze short-tracku Orła Elbląg rywalizowali z zawodnikami z całego kraju w ramach Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w Giżycku. Zdobyli sześć medali, ustanowili 10 rekordów życiowych.

W kategorii juniorek C elblążanie dwa brązowe medale. Na dystansie 1500 m trzecie miejsce zajęła Katarzyna Reindl, a Ada Jażdżyńska uplasowała się na trzecim miejscu na dystansie 1000 m.

W kategorii mężczyzn Jędrzej Borowiecki zajął drugie miejsce zarówno na dystansie 1500 m, 1000 m jak i 500 m, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej zdobył srebrny medal.

Martyna Górka na dystansie 777 m oraz Michał Krause na dystansach 500 m i 1000 m zdobyli klasę sportową kadet. - Mimo że dopiero od poniedziałku, 134 października, zaczynamy treningi na lodzie, to wyniki napawają optymizmem - informuje Orzeł Elbląg.

Już za tydzień zawodników Orła czekają kolejne zawody. Tym razem wyjeżdżają do Czech (Benatky nad Jizerou) na międzynarodowe zawody Danubia Cup.