Czwartek 08-12-2016, imieniny Marii, Wirgiliusza

Medale z basenu (pływanie)

W Giżycku odbyły się III Wiosenne Zawody o Puchar Burmistrza Giżycka, w których startowali młodzi pływacy z trzech elbląskich klubów: Uczniowskiego Klubu Pływackiego Jedynka, Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin 2 oraz Klubu Sportowego Orzeł. Trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej wywalczyli pływacy Jedynki.

W zawodach startowało ponad 260 zawodników z Olsztyna, Szczytna, Suwałk, Warszawy, Ostrołęki, Pisza, Elbląga oraz Giżycka. W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zajął MPT Kormoran Olsztyn, drugie - MKS Polonia Warszawa, trzecie - UKP Jedynka Elbląg. Elblążanie z jedynki zdobyli 17 złotych medali,14 srebrnych i 19 brązowych.
     UKS Delfin 2 został sklasyfikowany na szóstym miejscu z dorobkiem 13 złotych, sześciu srebrnych i sześciu brązowych medali, natomiast KS Orzeł zajął dwunaste miejsce z dorobkiem jednego złotego, jednego srebrnego oraz dwóch brązowych medali.