Medalowe podsumowanie (lekka atletyka)

Pierwszą cześć sezonu za sobą mają lekkoatleci z Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg. W tym czasie nasi zawodnicy startowali z powodzeniem w takich imprezach jak mistrzostwa Polski seniorów w Szczecinie czy Spartakiadzie Młodzieży Osób Niepełnosprawnych w Siedlcach.

Bardzo udana była pierwsza część sezonu dla lekkoatletów IKS Atak Elbląg. W dwóch najważniejszych imprezach elblążanie startowali z dużym powodzeniem zdobywając kilkanaście medali. Na Spartakiadzie Młodzieży w Siedlcach bardzo dobrze zaprezentowała się Monika Koperczak, która zdobyła trzy złote medale (rzut dyskiem, rzut oszczepem i pchnięcie kulą). Natomiast Krzysztof Bajewicz zdobył złoty medal w skoku w dal, w biegu na 100 m był trzeci, a na 200 m czwarty. Nieco słabiej spisał się Kamil Popławski, który wywalczył brązowy medal w skoku w dal i uplasował się na czwartym miejscu w biegu na 100 m.
     Natomiast podczas mistrzostw Polski seniorów w Szczecinie elbląscy lekkoatleci zdobyli łącznie sześć medali: jeden złoty, jeden srebrny i cztery brązowe. Najwięcej krążków przywiózł z tej imprezy Zbigniew Kempiński, który wywalczył złoto w rzucie dyskiem, srebro - w oszczepie i brąz - w pchnięciu kulą. Dwa brązowe krążki zdobyła natomiast Elżbieta Statkiewicz w wyścigu na 100 m oraz w skoku w dal. Ostatnim naszym medalowym reprezentantem był Jacek Rudziński, który zajął trzecie miejsce w skoku w dal.
     - Drugą część sezonu rozpoczynamy obozem w Olecku, który potrwa od 20 lipca do 2 sierpnia - twierdzi Jerzy Dąbrowski, trener lekkoatletów z IKS Atak. - Natomiast najważniejszą docelową imprezą będą mistrzostwa Polski w pięcioboju, które rozegrane zostaną w Grudziądzu w dniach 2-3 października. Kolejne imprezy na jakich będziemy chcieli się pokazać to na pewno będzie mityng w Białymstoku (20-21 sierpnia) oraz mityng w Wiśle.
     W Elblągu lekkoatletów IKS Atak będziemy mogli zobaczyć podczas mityngu integracyjnego, który odbędzie się 21 czerwca. Zawody rozgrywane będą na stadionie przy ul. Krakusa od godz. 10.00.