Medalowe Tygrysy (boks)

Elbląg, Medalowe Tygrysy (boks)

W dniach 19-21 czerwca w Wałczu odbyły się 21. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie, po raz pierwszy bez kasków. Klub Sportów Walki „Tygrys” Elbląg reprezentowało dwóch zawodników: Marcin Śnitko i Daniel Tarka. Obaj wrócili z medalami.

Zmagania reprezentowali najlepsi polscy pięściarze w grupie wiekowej 19- 23 lata, którzy zakwalifikowali się do mistrzostw z największą ilością punktów zdobywanych podczas czterech imprez z cyklu Grand Prix.
       Marcin Śnitko w wadze superciężkiej +91 kg zajął 2. miejsce, zdobywając srebrny medal i tytuł Młodzieżowego V-ce Mistrza Polski. W walce ćwierćfinałowej pokonał na punkty Mateusza Figiel z Hetmana Białystok. Walkę półfinałową wygrał walkowerem. Przeciwnik Krystian Kopytkowski z Broni Radom nie wyszedł do ringu. W walce o mistrzostwo przegrał na punkty z Rogerem Hryniukiem z Cristal Białystok.
       Marcin został powołany przez trenera kadry narodowej seniorów Huberta Migaczewa do udziału w zawodach bokserskich organizowanych dla czterech reprezentacji: Francji, Polski, Ukrainy i Uzbekistanu, które odbędą się w Paryżu (Francja) w terminie 29.08-01.09.2013 r. Wyjazd na zawody poprzedzony będzie udziałem zawodników w konsultacji szkoleniowej w Warszawie w dniach 23-29 sierpnia.
       Daniel Tarka w wadze 49 kg zdobył medal brązowy. W walce ćwierćfinałowej pokonał przez TKO w I rundzie Bartłomieja Zielińskiego Bukowina Wałcz. W walce półfinałowej przegrał na punkty z Dawidem Jagodzińskim Astoria Bydgoszcz (aktualnym Mistrzem Polski Seniorów, reprezentantem Polski tegorocznych Mistrzostw Europy i mistrzem tego turnieju) .
       Klub Sportów Walki Tygrys Elbląg zajął 9. miejsce w punktacji klubowej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Wałczu (startowały 44 kluby bokserskie).