Niedziela 21-01-2018, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci

Medalowy weekend (kick boxing)

Z pięcioma medalami wrócili z Sokołowa Podlaskiego kickbokserzy Elbląskiego Klubu Karate. Przez dwa dni rozgrywano tam mistrzostwa Polski seniorów w semi contact i Puchar Polski juniorów w semi i light contact.

W pucharze juniorów wystartowało 85 reprezentantów z 13 klubów, a w tym gronie była piątka kickbokserów pod wodzą Piotra Lichocińskiego, trenera Elbląskiego Klubu Karate. W kategorii wagowej 63 kg brązowe medale zdobyli Rafał Szatkowski i Mariusz Malkiewicz. W wadze do 74 kg brąz wywalczył Łukasz Glonkowski, a srebrny medal w kategorii do 79 kg zdobył Karol Stański.
     W mistrzostwach Polski seniorów w semi contact rywalizowało 90 zawodników z 15 klubów. Z powodzeniem wystartował w zawodach jedyny reprezentant EKK - Krzysztof Dancewicz. Walczył w kategorii 89 kg, o dwie wyżej niż zazwyczaj, ale spisał się znakomicie. Wywalczył wicemistrzostwo Polski, a do medalowej kolekcji kickboksera przybyło srebrne trofeum.