Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda

Męskie emocje (walki wręcz)

Elbląg, Męskie emocje (walki wręcz) (fot. Paweł Serocki)

W sobotnie przedpołudnie w hali Atleticonu nie brakowało mocnych wrażeń. Elbląski Klub Fighter zorganizował turniej walk wręcz w pięciu kategoriach wagowych. Wystartowało 26 zawodników z polskich klubów i rosyjskiego Kaliningradu.

W Elblągu pod okiem trenera Władymira Paszyca umiejętności walki wręcz doskonali 38 osób. Najlepsi zawodnicy przeszli sprawdzian umiejętności w konfrontacji z rywalami z Uniwersytetu w Kaliningradzie i polskich klubów z Płocka oraz Gdańska.
     W kategorii wagowej 65 kg miejsca na podium zajęli: 1. Kirył Kałganow, 2. Szamil Edalbijew (obaj Kaliningrad) 3. Łukasz Smorzewski (Płock).
     W wadze 70 kg zwyciężył Siergiej Szylin przed Jewgienijem Agijewiczem (obaj Kaliningrad) i Oskarem Porowskim (Elbląg).
     Kategoria wagowa 75 kg to sukces zawodników Fightera, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Zwyciężył Julian Rynkowski przed Łukaszem Gąsiorowskim i Piotrem Kopyckim.
     W kategorii 80 kg triumfował Mariusz Marcińczuk (Fighter) przed Siergiejem Dołgijem (Kaliningrad) i Dawidem Lebiodą (Fighter).
     W wadze 85 kg zwyciężył Michał Rifa przed Kamilem Lipskim (obaj Fighter)i Piotrem Simanowiczem (Płock).
     Ponad 300 osób obserwowało pokazową walkę MMA elblążan w kategorii ponad 95 kg. Zwyciężył w niej Stanisław Wojciechowicz trenujący jujitsu, który w 2 min. pojedynku założył dźwignię na rękę kickboxerowi Patrykowi Maderze. W styczniu elblążanie pojadą na sportowe zawody w walkach wręcz do Kaliningradu.